KošarkaSport

Crna Gora rutinski protiv Meksika, Australija deklasirala Finsku, Angola namučila Italiju

Počeo Mundobasket

Počeo je košarkaški Mundobasket koji se ove godine igra u tri države, a domaćini su Filipini, Japan, Indonezija. Jutros po centralnoevropskom vremenu završena su tri duela, a na parketu je bila i jedna seleckija iz regije.

Crna Gora je okviru prvog kola grupe D odmjerila snage protiv Meksika i na kraju stigla do trijumfa rezultatom 91:71.

Meksikanci su se držali prvu četvritnu, ali Crnogorci lome protivnika u drugoj četvrtini koju su dobili 29:20 i nekako su u tom periodu odredili smjer utakmice.

Do kraja sigurna i rutinska predstava Crne Gore do konačnih +20, (91:71).

Crnu Goru je predvodio fenomenalni Nikola Vučević sa 27 poena i deset skokova, odličan je bio Ivanović sa 14 poena, Perry je postigao 16. Kod Meksika raspucan je bio Pako Cruz sa 16 postignutih poena.

U grupi E Australija je deklasirala Finsku rezultatom 98:72

Finci su dobili prvu četvrtinu rezultatom 21:17, a nakon toga se bude košarkaši Australije i gledali smo jednosmjernu ulicu.

Iz minute u minut “kolkani” su povećavali prednost do konačnih 98:72.

Australija je bila dosta raznovrsna u napadu. Mills je bio najraspoloženiji sa 25 poena i osam skokova, Giddey je imao učinak od 14 poena, devet skokova i osam asistencija, Ingles je dodao 13, a Exum deset poena. U redovima Finske prema navici prvo im je bio Markkanen sa 19 poena, osam skokova i četiri asistencije.

U grupi A Angola je pokazala kao tvrd orah za Italiju, na kraju su Azzuri slavili rezultatom 81:67 teže od očekivanog. Utakmicu su prelomili u posljednjoj četvrtini koju su dobili 20:10.

Italiju je do trijumfa predvodio Fontecchio sa 19 poena, tri skoka i dvije asistencije, Tonut je dodao 18 poena. U Angoli Dundao je bio najbolji pojedinac sa 19 ubačenih poena, dodao je dva skoka i tri asistencije.