-TopSLIDERukometSportVisoko

Minimalna pobjeda Bosne nad Iskrom iz Bugojna

Rukometaši Bosne iz Visokog u okviru dvadesetog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine
slavili su minimalnu i veoma važnu pobjedu nad ekipom Iskre iz Bugojna rezultatom 30:29 (16:18).

Gosti su bolje otvorili večerašnji susret. Serijom 0:3 u četvrtoj minuti gosti iz Bugojna imali su tri gola
prednosti. Nakon toga dosta bolja igra domaće ekipe koja je sredinom prvog dijela stigla do preokreta i tri gola prednosti 9:6.

Ipak u narednim minutama nešto bolja igra gostujuće ekipe koja u nastavku dolazi do preokreta pa na
pauzu Bugojanci odlaze sa dva gola prednosti, kod rezultata 16:18.
Drugi dio susreta donio nam je odličan rukomet sa nekoliko rezultatskih preokreta. Najprije gosti odlaze na plus četiri 16:20, da bi potom domaćini u 46. minuti stigli do poravnanja a potom i do preokreta 24:23.
Gosti su u 56. minuti poravnali rezultat 28:28, međutim više koncentracije u posljednjim minutama imali su domaćini koji su na kraju slavili minimalnu pobjedu, kod rezultata 30:29.
Najefikasniji u redovima Bosne bili su Halilbegović Faruk sa devet te Čabaravdić Kerim i Vražalić Faruk sa po pet postignutih pogodaka.
Kod Iskre istakli su se Kondić David i Janković Lazar sa po osam postignutih pogodaka. Šest je dodao