Futsal reprezentacija BiH se prvi put u historiji plasirala na Evropsko prvenstvo!

Futsal reprezentacija BiH je na Evropskom prvenstvu, pobjedi se raduju i u Srbiji!
Ubjedljiv trijumf nad Rumunima

Futsal reprezentacija BiH se plasirala na Evropsko prvenstvu nakon što je u Zenici pobijedilo Rumuniju sa ubjedljivih 5:0.

Prvo poluvrijeme je donijelo opreznu igru s obje strane sve do samog finiša kada su bh. futsaleri stigli i do vodstva.

Poslije lijepe i strpljive akcije prelijep gol preciznim udarcem sa desetak metara postigao je Ivanković u 18. minuti.

Bh. futsaleri su furiozno otvorili drugo poluvrijeme. Već nakon 40-ak sekundi naša selekcija je otišla na dva razlike kada je pogodio Kahvedžić.

U 25. minuti u protivničkom kaznenom prostoru se sjajno snašao Radmilović te loptu poslao u mrežu za 3:0.

Svojim drugim golom na meču u 37. minuti Kahvedžić je povisio na 4:0, da bi konačan rezultat 38 sekundi prije kraja postavio Jelić.

Bosna i Hercegovina je plasman na Euro osigurala dva kola prije kraja sa maksimalnih 12 bodova iz prve četiri utakmice. Pobjeda nad Rumunijom obradovala je i futsal reprezentaciju Srbije.

Srbija je ubjedljivom pobjedom nad Sjevernom Makedonijom (1:6) stigla do vrijednih poena, sada je druga na tabeli sa šest bodova te tako drži mjesto koje vodi u baraž.

Rumunija je treća sa dva boda, pa će u međusobnom duel sa Srbijom u aprilu odlučivati o drugom mjestu. Sjeverna Makedonija također ima dva boda.

Bosna i Hercegovina do kraja kvalifikacija će igrati protiv Srbije i Sjeverne Makedonije.

Evropsko prvenstvo u futsalu će se igrati u Nizozemskoj od 19. januara do 6. februara 2022. godine.

***

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine se prvi put u historiji plasirala na Evropsko prvenstvo!

Naša reprezentacija je u četiri utakmice u kvalifikacionoj grupi 4 zabilježila isti broj pobjeda i dva kola prije kraja osigurala plasman na Evropsko prvenstvo koje će biti održano od 19. januara do 6. februara 2022. godine u Nizozemskoj.

Naša selekcija je danas u Zenici pobijedila Rumuniju rezultatom 5:0 pogocima Srđana Ivankovića u 18., Nermina Kahvedžića u 21. i 37., kapitena Anela Radmilovića u 25. i Bilala Jelića u 40. minuti susreta i postala jedna od selekcija koja je osigurala plasman među 16 najboljih ekipa na Starom kontinentu.

Ranije su futsaleri BiH pobijedili Sjevernu Makedoniju (2:1), Srbiju (4:2) i Rumuniju (3:2), te su se superiorno plasirali na smotru najboljih evropskih selekcija.

Do kraja kvalifikacija naša selekcija će odigrati susrete protiv Sjeverne Makedonije u gostima 8. aprila i Srbije kod kuće 14. aprila.

Historijski plasman na Evropsko prvenstvo za našu selekciju su ostvarili Stanislav Galić, Marin Sesar, Josip Sesar, Marijo Aladžić, Srđan Ivanković, Davor Arnautović, Bilal Jelić, Mirko Hrkać, Nermin Kahvedžić, Anel Radmilović, Josip Bošković, Darko Milanović, Andrijano Dujmović, Adnan Kalajdžić, Ivan Ivanković, Amel Handžić i Kristijan Pantić pod vodstvom selektora Ive Kreze.