Članovi TKD Novi Grad uspješni u Dubaiju, nove medalje za Makaš i Husića

FUYAIRAH OPEN G2

Članovi Taekwondo kluba Novi Grad nastupili su na Fuyairah Open G2 turniru u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, te su se okitili s dvije medalje.

Na turniru na kojem je učestvovalo preko 2.000 takmičara, Džejla Makaš zauzela je treće mjesto u kategoriji seniorki -46 kg.

Nakon dvije uvodne pobjede, u polufinalnoj borbi izgubila je od predstavnice Irana, što je ipak bilo dovoljno da se okiti bronzanom medaljom.

Makaš je tako nastavila sa serijom dobrih rezultata iz prošle godine, a ovo su bili prvi bodovi pred kvalifikacioni turnir za odlazak u kvalifikacije za Olimpijski turnir u Parizu.

Srebrenom medaljom u konkurenciji juniora okitio se Benjamin Husić koji je slavio u tri borbe, ali je poražen u finalu.

Najbolji bh. taekwandoist Nedžad Husić poražen je u četvrtfinalu i ostao je bez prilike da se bori za medalju.