City nakon penal-drame osvojio Superkup Evrope

Manchester City i Sevilla su večeras na stadionu Karaiskakis u Pireju (Grčka) odigrali meč Superkupa Evrope.

Bio je to duel osvajača Lige prvaka i Evropske lige, a viđena je prava drama. Nakon boljeg izvođenja penala slavio je City.

Sevilla je prva stigla do gola na ovom meču, pošto je u 25. minuti povela preko En Nesyrija.

Lijepo je španski tim odigrao akciju po lijevoj strani, Acuna je centrirao, a Marokanac glavom zakucava loptu u gol za 1:0.

Dugo je napadao City i tražio poravnanje, a našao ga je u 63. minuti preko mladog Palmera, koji pogađa na dodavanje Rodrija.

Do kraja regularnih 90 minuta ostalo je 1:1, pa su odmah uslijedili penali.

Redom su pogađali Haaland, Ocampos, Alvarez, Mir, Kovačić, Rakitić, Grealish, Montiel i Walker, a onda reprezentativac Srbije Gudelj pogađa prečku i postaje tragičar Seville.