RukometSportVisoko

Prva liga FBiH – Jug: Zrinjski – Bosna Ekoenergija 28:28

Prvo kolo Prve lige FBiH – Jug naši momci u derbiju kola protiv RK Zrinjski odigrali utakmicu rezultatom 28:28 (13:11)

Kao što smo i očekivali prava ligaška utakmica dvije mlade i rastrčane ekipe koja je opravdala epitet “derbi kola”.

▶️ Obe ekipe od starta utakmice su nametnule brz i jak ritam tako da je publika u dvorani “Bijeli Brijeg” mogla uživati u rukometu.
U prvom poluvremenu bolje su se snašli domaći igrači koji su prvi dio završili rezultatom 13:11 u svoju korist.
U drugom dijelu nešto bolja igra naših momaka koji su uspjeli stići razliku iz prvog dijela.U posljednjem napadu imali smo šansu da se iz Mostara vratimo sa punim plijenom,međutim šut Nazifovića je izblokiran od strane večeras odlične odbrane Zrinjskog.

Veliki broj promašenih “zicera” ,tri promašena sedmerca i nešto slabija odbrana u prvom poluvremenu koštali su nas pobjede večeras.

Večerašnju utakmicu igrali smo i bez Sirče Seada za koga se čeka dokumentacija od strane EHF-a.

Čestitamo ekipi SRK “Zrinjski” na fer i sportskoj utakmici.

Zahvaljujemo se i našoj publici kojoj večeras nije bilo teško doći u Mostar da podrži naše momke.

U idućem kolu ugostiti ćemo ekipu RK “Izviđać II” u kojoj će naši momci imati priliku da upišu prvu pobjedu,a publika da uživa u rukometu.