Chelsea je novi šampion Evrope!

Plavci u finalu Lige prvaka pobijedili Manchester City

Fudbaleri Chelseaja osvojili su Ligu prvaka.

U večerašnjem finalu u Portu Chelsea je savladao Manchester City sa 1:0 i došao je do svog drugog naslova najboljeg tima Evrope.

Sjajan tempo igre krenuo je od prve minute ovog meča. Oba tima su opasno napadala prema protivničkom golu, a mnogo bolje šanse propustio je Chelsea.

Timo Werner je bio taj koji je u uvodnih 15 minuta mogao hladnokrvno zabiti dva gola, ali nije iskoristio odlične šanse koje su mu servirali saigrači.

Prvo je u 10. minuti susreta promašio loptu u idealnoj poziciji, a četiri minuta kasnije loše šutira iz još jedne odlične situacije i Ederson to dobro brani.

Imao je i City opasne napade, ali ništa spektakularno nije napravio tim Pepa Guardiola pred golom Chelseaja čiji su defanzivci odlično radili svoj posao.

U finišu prvog poluvremena Plavci ostaju bez Thiaga Silve koji je morao napustiti igru zbog povrede, a Rudigeru se na štoperskoj poziciji pridružio Christensen.

U 42. minuti susreta Chelsea dolazi do gola. Mason Mount je oduzeo jednu loptu na svojoj polovici, vidio je Kaija Havertza kako utrčava između dva defanzivca Cityja i poslao mu je loptu.

Mladi njemački veznjak se jako dobro snašao. Uspio je zaobići Edersona i pogoditi praznu mrežu za vodstvo londonskog kluba od 1:0 nakon prvih 45 minuta ovog meča.

Treba istaći da je ovo Havertzu bio prvi gol karijere u Ligi prvaka i postigao ga je baš u finalu.

City je očekivano u nastavku krenuo ofanzivnije prema golu Chelseaja, kružili su oko gola, ali nije bilo prave završnice.

Dodatni problem Građanima je napravila povreda Kevina de Bruynea koji je stradao nakon sudara sa Rudigerom i u suzama je napustio teren.

City je i bez njega napadao. Chelsea se odlučio na potpunu defanzivu i čekali su šansu iz kontra napada.

Veliku šansu Chelsea propušta u 73. minuti. Havertz i Pulišić istrčavaju kontru,a na kraju Pulišić ne pogađa zicer i propala je velika šansa za Chelsea.

Ekipa Pepa Guardiole je pokušavala na sve načine da stigne do izjednačenja. Međutim, rješenja u napadu nisu imali i Chelsea je na kraju došao pobjede i osvajanja trofeja Lige prvaka.