FutsalNogometSport

Centar i Zrinjski u finalu futsal KUP-a BiH

Polufinalni susreti Kup-a Bosne i Hercegovine u futsalu odigrani su jučer, a u završnicu su se plasirale ekipe Centra i Zrinjskog.

Mostar SG Staklorad-Zrinjski 3:5

U mostarskom derbiju u dvorani „Midhat Hujdur“ sastali su se Mostar SG Staklorad i Zrinjski, a pobijedio je gostujući tim sa 3:5.

Već u prvoj minuti utakmice Josip Bošković je donio prednost Zrinjskom. Edis Mršo u 3’ izjednačuje rezultat, ali Ivan Drežnjak u 10’ vraća prednost gostima. Dva gola viđena su u 15’. Prvo je za Mostar SG Staklorad pogodio Kristijan Zor, a Zrinjski je uzvratio preko Mirka Hrkaća. Do kraja prvog poluvremena domaći sastav je postigao gol za 3:3, a strijelac je bio Seldin Zatagić.

U drugom dijelu igre Ivan Drežnjak u 37’ i Franjo Delić u 39’ donijeli su pobjedu i plasman u finale ekipi Zrinjskog.

Centar-Joker Novi Travnik 4:1

MNK Centar je u dvorani „Ramiz Salčin“ u Sarajevu sa 4:1 pobijedio ekipi Jokera iz Novog Travnika.

Strijelci za sarajevski tim bili su Bilal Jelić, Nermin Jusić i Anel Radmilović, dok je igrač Jokera Buzić postigao autogol. Poraz gostujućeg tima ublažio je Robert Đotlo.