Čelik – Bosna Prevent 37:35

Čelik je u zeničkoj Areni pred mahom visočkim navijačima savladao visočku Bosnu sa 37:35 i tako sebi obezbijedio prvo mjesto, a Visočane poslao u drugu ligu…

Predvođen Davorom Kadićem, koji je postigao pet golova, Čelik je vodio sa 6:2 u 7. minuti. Kadić je nastavio sa torpediranjem Visočana, pa je na svom kontu imao osam golova, od Čelikovih deset, kada je rezultat glasio 10:6 za domaće u 13. minuti.

U 18. minuti Čelik je otišao na „+5“, a svoj četvrti gol postigao je Mirza Dervenčić, koji je u tom trenu uz Kadića bio jedini strijelac za domaće, rezultat je glasio 13:8.

Do kraja prvog dijela igralo se izjednačeno sa obje strane, pa se na odmor otišlo sa 20:16 u korist Čelika.

Visočani serijom od 4:0, Visočani su izjednačili na 20:20 u 33. minuti, a prvo vodstvo Bosna ima u 39. minuti, kada je bilo 22:23, a dva gola prednosti ima samo minut kasnije.

Na tri gola prvi put odlaze Visočani u 42. minuti, kada su poveli sa 23:26. Do 43. minute Čelik se vraća i ima izjednačenje od 31:31, da bi samo dvije minute kasnije i poveli sa 33:32.

Do kraja meča igra dominantno.

Čelik: Beganović, Ivančev 4, Dervenčić 6, Martić 1, Ćosić 2, Brkić 3, Alihodžić, Kovač, Kadić 14, Bašić 1, Begagić 4, Gušić, Starčević, Kobilica, Begović, Duvnjak. Trener: Antović Zdenko.

Bosna Prevent: Žiga, Geko 1, Imamagić, Burić, Mimić 7, Balta 2, Vranac, Lončar, Hurem 10, Sirčo(13 odbrana), Begić, Pekić, Čabaravdić, Bećar 6, Ahić 3, Skopljak 5. Trener: Mirza Handžić.

Pred svojim navijačima je Prijedor savladao Goražde sa 29:26, i tako sebi obezbijedio opstanak u ligi.

Autor: Jasmin Tajić
Izvor: scsport.ba