Čelik se u 98. minuti spasio neočekivanog poraza, Sloboda ubjedljivo do vrha tabele

Uz večerašnje dvije utakmice u Tuzli i Zenici, kompletiran je današnji program utakmica Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u kojem je odigrano pet duela.

Čelik je večeras u meču prepunom tenzija ugostio Radnik iz Hadžića, a završen je rezultatom 1:1. Od starta ovog duela, strasti su bile uzavrele, a na kraju je u takvoj konstalaciji snaga došla i podjela bodova.

Gosti su imali vodstvo od 51. minute i gola kojeg je postigao Tarik Oputa. Međutim, čak u osmoj minuti nadoknade Aladin Isaković golom spašava Čelik teškog i vrlo bolnog poraza u prvom domaćem meču ove sezone.

Za razliku od Čelika, Sloboda nije imala nikakvih problema i u velikom stilu došla je do druge pobjede u isto toliko utakmica.

Sloboda je rezultatom 4:0 slavila protiv Jedinstva iz Bihaća. Hat-trick za Tuzlake postigao je Haris Dilaver, dok je jedan gol dodao Dino Kalesić.

Do važnih gostujućih pobjeda danas su došle Stupčanica kod Tomislava (1:0) te Budućnost koja je s 3:2 slavila protiv Simm Baua i tako uz Slobodu postala jedina s dvije pobjede. Rudar i Goražde remizirali su rezultatom 2:2.