Čelik savladao GOŠK i napravio prvi veliki korak ka opstanku

Nogometaši Čelika su danas u Zenici savladali GOŠK rezultatom 2:0 i na taj način su napravili prvi od niza neophodnih koraka ka opstanku u društvu najboljih.

Zeničani su danas morali slaviti kako bi održali kakve-takve šanse za opstanak u Premijer ligi BiH, te nakon dva odigrana kola Lige za opstanak sada imaju osam bodova zaostatka za Gabeljanima koji se nalaze na mjestu koje osigurava opstanak u eliti i naredne sezone.

Čelik je odlično otvorio susret i poveo je već u prvom ozbiljnijem napadu. Salčinović je prošao po desnoj strani i ubacio, a Anđušić glavom šalje loptu iza Kozićevih leđa već u trećoj minuti susreta.

Gosti su zaprijetili prvi put nakon dvadesetak minuta susreta kada je Mišić šutirao iz daljine, ali je bio neprecizan. Nekoliko minuta poslije Mišić je pokušao i iz slobodnog udarca, ali Dujković hvata loptu bez problema.

GOŠK je bolje otvorio drugo poluvrijeme i već nakon tri minute igre mogao je stići do izjednačenja. Zolj je sjajno šutirao glavom, ali je Dujković sjajno odbranio.

Gosti su pokušavali stići do pogotka koji bi im možda značio i opstanak u ligi, no do njega nisu stigli.

Konačnih 2:0 postavio je Nikolić nakon fenomenalne asistencije strijelca prvog pogotka Anđušića u 77. minuti.