Čelik i Vitez remizirali, Rudar slavio protiv Veležap

U okviru devetog kola BHT Premijer lige BiH odigrano je pet utakmica s početkom u 15.30 sati.

(Oslobođenje)

Travnik – Olimpic 2:2

Na stadionu Pirota remizirali su Travnik i Olimpic.

U prvih deset minuta domaćin je napravio veliki pritisak ka golu Olimpica , izveo je 3 kornera, ali dva dalekometna pokušaja agilnog Seferovića završila su u rukama Hamzića.

U 16.minuti hendikep za goste – povrijedio se Smajić pa u igru ulazi Odović.

U 18.minuti Seferović odlično prolazi po lijevoj strani i ubacuje u peterac ,ali je Isaković kratak par centimetara. Uzvraćaju gosti najjačim oružjem –kontrom, ali Duljević prvi put slabo reaguje, a drugi put Bukvić na vrijeme istračava i brani šut Odovića.

U 31.minuti Travnik vodi, Hećo je izvrtio Mujezinovića i odlično ubacio u peterac gdje Ramić neodbranjivo glavom pogađa mrežu Hamzića.Kada se očekivao kraj prvog dijela Muharemović ubacuje, Odović je nadvisio Čurića i glavom pogodio za 1:1.

Prvih dvadeset minuta drugog dijela igra se čvrsto ali obje ekipe prijete samo iz prekida.Travnik opasniji a Hećo u 62.minuti šutira iskosa sa 7 metara pored gola.Uzvratio je Kapić sa 20 metara ali, Bukvić brani. U 73.minuti Isaković majstorski iz voleja šutira sa 20 metara ali Hamzić efektno brani.

U 75.minuti nakon kornera odbijena lopta dolazi do Kapića koji sa 18 metara šutira iznad gola.Isti igrač dobro pokušava sa istog mjesta i u 81.minuti ali isti ishod.Kada su gosti osjetili da bi mogli i do punog plijena,Isaković u 86.minuti majstorski posprema jednu odbijenu loptu u mrežu za 2:1 .

Kada s eočekivao posljednji sudijski zvižduk, Mujezinović koristi smušenost odbrane domaćih i pogađa mrežu Bukvića za 2:2.

Vitez – Čelik 1:1

Nogometaši Viteza i Čeika remizirali su u devetom kolu BH Telecom Premijer lige u Kamberovića polju u Zenici gdje inače Vitez igra svoje domaće mečeve u ovoj sezoni.

Domaći su bili daleko boji protivnik, stvorivši oko desetak izglednih prilika, ali su uspjeli postići samo jedan gol i to preko Dedića u 43. minuti. Čelik je do boda stigao sretno u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Mešanović zatresao mrežu golmana domaćeg tima Perkovića.

Na kraju meča nogometaše u crveno-crnim dresovima navijači Čelika, popularni Robijaši, ispratili su zvižducima sa terena što najbolje pokazuje koliko je Čelik odigrao loše u ovom susretu.

Najbolji igrači na terenu bili su Mladen Jurčević i Jasmin Smriko i Anel Dedić koji su nekad nosili dres Čelika, a jučer su bili pokretačka snaga novog premijergliaša Viteza.

Rudar – Velež 2:1

Prijedorski Rudar je u ovkriu 9. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekao ekipu Veleža protiv koje je konačno ubilježio trijumf od 2:1, nakon tri vezana poraza.

Pritisak domaćih se isplatio već u 13. minuti kada je mrežu Oštrakovića pogodio Mladenović za vodstvo Rudara od 1:0, a s tim minimalnim vodstvom otišlo se na odmor.

Nastavak susreta donio je bolju igru Veleža, a otvorenija igra im se isplatila u 75. minuti susreta kada su izjednačili prelijepim golom Kodre. Ipak, u 81. minuti Rudar preko Mikića stiže do vrijedne pobjede od 2:1.

Zvijezda – Mladost 2:1

Kako se i očekivalo Zvijezda je na otvaranju utakmice protiv Mladosti krenula napadački otvoreno ka golu Bojana Tripića stvarajući prilike za pogodak. Već u drugoj minuti, Šaban Pehilj koji je imao i najviše uadarac prema golu, pokušao je iznenaditi golmana Mladosti, ali je ovaj bio na mjestu.

Pokušao je napadač premijerligaša iz Gradačca i u 10. minuti, ali je bio neprecizan na centarušut Diatte. Sredinom prvog dijela Pavle Sušić ubacuje iskosa sa desne strane, a Diatta makazicama šutira tik preko prečke.

Zvijezda je povela u 28. minuti. Nakon izvedenog kornera akciju je započeo Sušić, uposlio je Milana Nikolića koji iskosa sa lijeve strane centrira i uopošljava Šmigalovića, a ovaj se najbolje snašao među odbranom Mladosti i pogodio za 1:0. Do kraja poluvremena Tripić je još tri puta bio uspješniji od Pehilja. U 32. minuti na centaršut Sušića skinuo mu je loptu s glave, a iz duela sa Pehiljem kao pobjednik je izlazio i u 35. i 40. minuti. Posebno lijep je bio drugi detalj, kada je Tripić paradom izmamio aplauze oko 500 navijača na tribinama.

U drugom dijelu Zvijezda se orjentisala na odbranu prednosti što je dalo priliku gostima da atakuju na gol Stijakovića. Vasić u 52. minuti ubacuje sa korner linije, ali niko od igrača Mladosti nije skrenuo loptu ka golu. Nakon sat igre Krezović je dobro šutirao, ali golman Zvijezde je bio na mjestu. Potom domaći preuzimaju inicijativu. Pandža je proigrao Radivojevića, ali Tripić brani njegov udarac.

U sudijskoj nadoknadi vidjeli smo još dva pogotka. Pandža je oboren na dvadesetak metara, a slobodan udarac Kuduzović je pretvorio u pogodak za 2:0. U trećoj minuti sudijske nadoknade gosti su preko Kostića uspjeli ublažiti poraz.

Radnik B. – Široki Brijeg 1:1

Igrači Širokog Brijega poveli su u 12. minuti na gostovanju kod Radnika golom Lučića. Radnik je uspio izjednačiti tek u 90. minuti golom Obradovića.

Susret između Sarajeva i Borca na Koševu počeo je u 17 sati, dok utakmice Željezničar – Leotar i Zrinjski – Slavija počinju u 18.30.