Sarajevo zadržalo lidersku poziciju

Čelik je nakon pet utakmica bez pobjede napokon usrećio svoje navijače, a Zeničani su na svom Bilinom Polju rezultatom 3:1 bili bolji od Krupe. Bevab je doveo crno-crvene u vodstvo, a pitanje pobjednika riješio je Dilaver u drugom poluvremenu s dva pogotka. Utješni gol za goste postigao je Milanović.

Tuzla City i Široki Brijeg su na tuzlanskom Tušnju odigrali meč bez pobjednika, a konačan rezultat glasio je 0:0. Obje ekipe imale su nekoliko dobrih prilika za postizanje pogotka, no Fejzić na jednoj i Bandić na drugoj strani sačuvali su svoju mrežu pa je meč završen podjelom bodova.

Aktuelni prvak BiH Zrinjski brutalno je kaznio sve greške defanzivaca ove sezone preporođene Slobode i upisao je sigurnu pobjedu rezultatom 2:0. Todorović je doveo Plemiće u vodstvo pred kraj prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je najbolji strijelac Premijer lige BiH Nemanja Bilbija.

Ekipa Mladosti još jednom je pokazala kako u posljednje vrijeme igra u odličnoj formi, a u 12. kolu ekipa iz Doboj-Kaknja porazila je Zvijezdu 09 u Ugljeviku sa sigurnih 2:0. Bojo je u sedmoj minuti doveo goste u vodstvo, a pitanje pobjednika i tri boda svojoj ekipi donio je Guzina.

U posljednjem meču subotnjeg programa Sarajevo je na Koševu u finišu stiglo do pobjede protiv Radnika, čime su zadržali lidersku poziciju na tabeli. Velkoski je doveo ekipu Husrefa Musemića u vodstvo, ali je Radnik do poluvremena poravnao golom Glišića. Gosti su u drugom poluvremenu čuvali rezultat na sve moguće načine, pokušali su osvojiti jedan bod, ali veliku pobjedu Sarajevu za erupciju oduševljenja na Koševu donio je Handžić sjajnim golom glavom.

Ekipa Željezničara je porazom od GOŠK-a izgubila korak za vodećim Sarajevom i nakon 12. kola Plavi zaostaju čak pet bodova za gradskim rivalom. Željo je u posljednjem meču 12. kola na svojoj Grbavici još jednom razočarao svoje navijače, a ekipu Milomira Odovića porazio je GOŠK 2:1. Gosti su golom Đajića stigli u vodstvo, Krpić je u 88. minuti s bijele tačke donio poravnanje Željezničaru, a kada su svi očekivali da će Plavi krenuti po preokret, Ramić je u 95. minuti realizovao kazneni udarac i ekipi iz Gabele donio velika tri boda.