Bosna i Hercegovina prvak Evrope u sjedećoj odbojci

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci danas je u njemačkom Warendorfu u finalu Evropskog prvenstva slavila protiv domaćina Njemačke s rutinskih 3:0 u setovima. Tako su naši momci došli do devete titule prvaka Evrope.

Od samog starta naši zlatni odbojkaši su bili bolji protivnik i poveli su rezultatom 6:3. Nastavili su naši odbojkaši u istom ritmu, pa je rezultat sredinom prvog seta bio 16:11 za naše odbojkaše. Njemačka se uspjela vratiti, ali ne i preokrenuti. Naši momci su vodili rezultatom 22:19 i tu prednost na kraju i zadržali. Prvi set riješili smo u svoju korist rezultatom 25:22.

Njemačka je u drugom setu pružila nešto bolji otpor, a Nijemci su u jednom trenutku vodili 11:9. Uslijedila je sjajna serija naših rukometaša i brzo smo poveli 13:11. Prednost je nastavila da raste, a kada smo poveli 21:17 bilo je jasno da će i drugi set otići na našu stranu. Slavili smo na kraju rezultatom 25:19.

Naši zlatni momci rutinski su priveli meč kraju. U trećem setu nije bilo mnogo neizvjesnosti, a nakon vodstva rezultatom 15:7, svi su pomislili da ćemo slaviti rutinski. Njemačka se ipak pri rezultatu 15:24 vratila i došla do 23:24. Više od toga nisu mogli, a naša reprezentacija slavila je u trećem setu rezultatom 25:23.