Bosna i Hercegovina poražena od Bjelorusije

Bosna i Hercegovina poražena je od Bjelorusije u polufinalnom susretu President's Cupa rezultatom 37:29.

Treba reći da je u ovom meču i sreća okrenula leđa našim rukometašim u pojedinim trenucima budući da je Bjeloruse deset puta spasio okvir gola.

Prvi napad su imali Bjelorusi, ali nisu iskoristili, no ni mi se nismo snašli u kontri, pa su Bjelorusi imali novi napad ali naša odbrana je ponovo sjajno reagoval, a Vladimir Vranješ je iz polukontre pogodio  za 1:0, ali braća Rutenka su brzo okrenuli rezultat u korist Bjelorsije bilo je 2:1.

Dejan Malinović izjedačio na 2:2, a Rutenka donio novo vodtsvo Bjelorusima. No onda je uslijedila naša serija od 2:0, pogodili su Malinović i Karačić za 4:3 u korist BiH u 4. minuti. U sedmoj minuti je “+2” za našu reprezentaciju a Čelica je pogodio za 6:4. Dvije minute kasnije isti igrač je pogodio za 7:5 u našu korist.

U devetoj minuti Bjelorusi su došli do izjednačenja, a pogodio je Brouka za 7:7, a početkom desete minute Serhei Rutenka svojim trećim golom vodi Bjeloruse na 8:7, no sa sedam metara je izjednačio Josip Perić, bilo je 8:8 u 11. minuti.

U 16. minuti Serhei Rutenka vodi Bjeloruse prvi put na “+2”, bilo  je 11:9, ali Alen Ovčina nakon kontre pogađa za 11:10 u 18. minuti.  Dvije minute kasnije Rutenka postiže svoj peti gol za 13:11, ali Senjamin Burić nas svojim drugim golom dovoi na 13:12.

Svojim šestim golom, ovaj put sa sedam metara, Serhei Rutenka vodi Bjeloruse prvi put na “+3”, bilo  je 15:12 u 22. minuti, a minutu kasnije Bjelorusi idu i na “+4”, bilo je 16:12.  U 26. minuti Bjelorusi poveli sa 19:14, a Senjamin Burić je smanjio vrlo vrzo na 19:15, a Mirsad Terzić u 27. minuti smanjuje na 19:16, a do kraja prvog poluvremena jedino je Rutenka pogodio za 20:16, što je bio rezultat na odmoru.

Prvi gol u drugom dijelu postižu Bjelorusi, a pivot Tsitou pogađa za 21:16, a Boris Pukhouski pogađa za 22:16 u 33. minuti, da bi Brouka odveo Bjeloruse na “+7”, bilo je 23:16. Prvi gol u drugom dijelu postižemo u 35. minuti kada je Mirsad Terzić pogodio za 23:17. U 38. minuti ponovo je “+7”, Dzainis
Rutenka je pogodio za 25:18, ali Senjamin Burić na asistenciju Terzića pogađa 25:19.
Malinović je smanjio na 25:20, ali Rutenka postiže svoj osmi gol za 26:20, a Senjamin Burić postiže svoj peti gol za 26:21. U 43. minuti Bjelorusi su poveli sa 27:21, a Rutenka vraća “+7” u istoj minuti, bilo je 28:21. Mirko Mikić postiže svoj prvi gol za 28:22, ali Kamyshyk pogađa za 29:22.

U 45. minuti je velikih “+8”, Dzainis Rutenka je pogodio za 30:22, što je animiralo Markovića da pozove time out. Nakon time outa Zulfić je smanjio na 30:23. U 50. minuti po prvi put su Bjelorusi poveli sa 32:23, i bilo je jasno u potpunosti ko će izaći kao pobjednik iz ovog meča.

Senjamin Burić je svojim šestim golom smanjio na 32:24, a Maxim Baranov pogađa za 33:24. Mirko Mikić i Ivan Karačić su nas vratili na “-7”, bilo je 33:26 u 53. minuti. Maksim Baranau je pogodio za 34:26 u 54. minuti, a Ivan Karačić u 55. minuti pogađa za 34:27.

U posljednjih pet minuta Bjelorusi su uspjeli postići dva gola više za konačnih 37:29. Burić je postigao šest golova, a Malinović pet. Najefikasniji na susretu bio je Routenka sa osam golova.

Svoj posljednji meč Bosna i Hercegovina na Svjetskom prvenstvu igrat će sutra. U borbi za 19. mjesto protivinik naših rukometaša bit će bolji iz duela Rusija – Češka Republika.