Baraž osiguran: Futsal reprezentacija BiH deklasirala Latviju

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine deklasirala je danas Latviju u Zetri u okviru kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo sa 7:3. Naši momci su sjajno otvroili meč i već u 56.sekundi dolaze u vodstvo. Bevanda je asistirao a Novoselac majstorski pogađa.

U desetoj minuti Bevanda je ukrao jednu loptu proigrao Jusića, koji se poigrao sa golmanom Latvije ali je umjesto mreže pogodio stativu.

Bevanda je u 13. minuti pronašao Hrkača koji je iz izgledne prilike promašio.  Odmah u narednom napadu Bevanda ponovo maestralno asistirao a Hrkač neometan na drugoj stativi pogađa za vodstvo od 2:0. Igrala se 14. minuta.

U 18. minuti Sens je šutirao, Omerbegović je bio savladan ali je Mulahmetović sjajno uklizao i spasio čist gol. U narednom napadu nova lopta u mreži Latvije. Radmilović je pogodio za 3:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nakon samo dvije minute igre u nastavku Radmilović pogađa za 4:0.

Igrala se 25. minuta kada je viđen najljepši potez na meču. Mulahmetović je izašao pred golmana Latvije poigrao se sa njim, majstorski ga zaobišao i onda pogodio za visokih 5:0.

Nagibins je u 27. minuti postigao prvi gol za Latviju i smanjio rezultat na 5:1.

Do kraja meča Mulahmetović je u 33. minuti pogodio za 6:1, da bi konačnih dva gola za Latviju postigao Sens u 34. i 39. minuti.

Konačnih 7:3 postavlja Bevanda nekoliko sekundi prije kraja meča.

Naši momci će u posljednjem kolu u subotu od 18 i 30 igrati protiv Rusije za prvo mjesto u grupi.

Bosna i Hercegovina-Latvija 7:3

Dvorana: ”Juan Antonio Samaranch-Zetra”, Sarajevo; Sudije: Tomasz Frak (Poljska), Ondrej Cerny (Češka Republika), Karel Henych (Češka Republika);   Žuti kartoni: Novoselac, Radmilović (BiH)/ Aleksejevs, Dacko, Šustrovs x2 (Latvija); Crveni karton: Šustrovs (Latvija); Strijelci: 1:0 Novoselac 1., 2:0 Hrkač 12., 3:0 Radmilović 18’, 4:0 Radmilović 22., 5:0 Mulahmetović 25.; 5:1 Nagibins 26., 6:1Mulahmetović 33, 6:2 Sens 34. 6:3 Sens 39’, 7:3 Bevanda 39.

Bosna i Hercegovina: Bahrudin Omerbegović, Marin Šunjić, Ivan Matan, Nijaz Mulahmetović, Nermin Jusić, Srđan Ivanković, Dražen Novoselac, Tomislav Bevanda, Nermin Kahvedžić, Anel Radmilović, Mirko Hrkać, Stanislav Galić, Josip Bošković, Kristijan Pantić. Selektor: Boro Matan.

Latvija: Bondars(GK), Aleksejevs, Seņs, Dacko, Avanesovs, Astrahancevs, Lapkovskis, Nagibins, Ikstēns, Matjušenko, Jerofejevs, Jakovļevs, Šustrovs, Koļesņikovs.

1. Bosnia and Herzegovina 6

2. Rusija 3

3. Holandija 0

4. Latvija 0

Sutra u 18.30: Rusija – Bosna i Hercegovina za direktan odlazak na Evropsko prvenstvo