Borac uz pomoć sudija pobijedio Igman

Fudbaleri Borca pobijedili su danas u Banjoj Luci uz veliku sudijsku pomoć ekipu Igmana iz Konjica sa 1:0, u posljednjoj utakmici 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Jedini pogodak postigao je Ninković u 35. minuti iz nepostojećeg penala.

Ninković je bio između dva igrača Igmana, oslobodio se Dupovca, a onda ga je pokušao zaustaviti Velić. Napravio je faul u napadu, ali sudija Dražen Marić odlučio da pokaže na bijelu tačku.

Na snimku se jasno vidi da je igrač gostiju prvi došao do lopte.

Nakon sramotne sudijske odluke, svi igrači Igmana su se uhvatili za glavu.

Trener Igmana Husref Musemić samo se nasmijao.

Nakon toga u 44. minuti je igrač Igmana Hrelja došao u stopostotnu šansu, a pomoćni sudija signalizovao ofsajd iako ga očito nije bilo.

Bilo je to još jedno u najmanju ruku sramoćenje sudija na premijerligaškim terenima.

No jasno je da se ne radi o pukom neznanju već o režiranim predstavama.

Glavni sudija utakmice Dražen Marić iz Bijeljine produžio je meč za samo dvije minute.

Borac je upisao 15. pobjedu u sezoni zahvaljujući kojoj se učvrstio na drugoj poziciji na tabeli, ali je i odgodio slavlje Zrinjskog koji će morati da sačeka još najmanje jednu utakmicu da potvrdi naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Nakon 27 odigranih mečeva, Borac je drugi na tabeli sa 49 osvojenih bodova, sedam više od Željezničara i Sarajeva koji su treći i četvrti te osam bodova više od četvrtoplasiranog Veleža.

Igman je nakon ove utakmice ostao na 10. mjestu, prvom iznad zone ispadanja sa 26 osvojenih bodova.

U narednom kolu koje je na rasporedu već za dva dana, Zrinjski će dočekati Sarajevo, a Borac ekipu Željezničara.