Borac slavio na Grbavici i napravio ogroman korak ka tituli prvaka BiH!

Novi poraz Željezničara

Željezničar je u 31. kolu Premijer lige na Grbavici ugostio banjalučki Borac, a na kraju su gosti slavili veliku pobjedu od 1:2 i došli su na korak od titule prvaka Bosne i Hercegovine.

Prvo poluvrijeme nije donijelo suviše lijep fudbal na Grbavici, a Borac je bio taj koji je kontrolisao loptu od prve minute.

Međutim, gosti u fazi napada nisu mogli previše napraviti, Željezničar se dobro branio, a na drugoj strani domaći su prijetili iz kontri, pa su tako šuteve isprobali Zec i Gasal, no nisu bili precizni.

Golman Željezničar Bender imao je jednu grešku u prvom poluvremenu kada je ispustio loptu nakon centaršuta, ali gosti to nisu iskoristli.

To je ujedno bilo sve vrijedno spomena u prvom poluvremenu, iako se igralo otvoreno na obje strane, pa se na odmor otišlo bez golova.

I u nastavku je viđena precrtana igra iz prvog poluvremena. Oba tima su igrala otvoreno, ali izostajale su šanse kojih nije bilo.

A onda u 67. minuti Borac iz prve šanse dolazi do gola. Bila je to lijepa akcija koju završava Goran Zakarić za prednost gostiju od 0:1.

Sedam minuta kasnije sve je bilo gotovo. Dejan Meleg je fenomenalno pogodio mrežu nemoćnog Bendera za 0:2.

Konačan rezultat postavio je Samir Bekrić golom iz slobodnog udarca za 1:2. Borac je tako došao do velika tri boda, a s obzirom na to da je Sarajevo osvojilo samo bod kod Mladosti u Doboj Kaknju, Borac u narednom kolu može osvojiti naslov prvaka. Za to im je potrebna pobjeda protiv Tuzla Cityja pred njihovim navijačima.

Željezničar je sa druge strane nastavio niz bez pobjede u prvenstvu BiH i on sada iznosi ukupno 14 utakmica.