Borac osvojio bod u Mostaru

Fudbaleri Borca osvojili su veliki bod na gostovanju kod Zrinjskog u Mostaru (0:0).

Iako je domaći tim ušao kao veliki favorit u ovom meču, na kraju do pobjede nisu uspjeli doći i gosti u Banja Luku idu sa bodom.

Prvo poluvrijeme utakmice Pod Bijelim brijegom nije ponudilo mnogo. Samo u uvdonih 20 minuta igra je bila veoma otvorena sa obje strane, a Zrinjski je bio bolji tim.

Imali su nekoliko dobrih pokušaja. Najbliži golu bio je Nemanja Bilbija, ali njegov udarac je zaustavio Trkulja.

Sa druge strane Borac je bio izuzetno opasan iz kontri. Treba izdvojiti dobar šut Mahira Karića sa 25 metara koji je otišao tik pored gola.

Nakon toga se meč umirio. Borac je defanzivno stajao jako dobri i Plemići nisu mogli napraviti mnogo pred protivničkim golom. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Aktuelni prvaci su u nastavku krenuli po pobjedu. Pokušavali su na sve načine da dođu do pogotka, ali su gosti iz Banja Luke veoma uspješno zaustavljali napade domaćih.

Zato su oni u 74. minuti imali veliku šansu za gol. Lopta je došla do Kunića koji dolazi sam pred Pirića, ali mu golman Plemića sjajno brani udarac.

Do kraja se Borac uspio odbrani. Nije Zrinjski uspio da stvori pravu šansu za gol i ostalo je do kraja 0:0.

Premijer liga BiH, 11. kolo:

Zrinjski – Borac 0:0

ZRINJSKI: Pirić, Barišić, Čirjak, Handžić, Stojkić, Todorović, Perišić, Jakovljević, Katanec, Filipović, Bilbija.

BORAC: Trkulja, Galešić, Ojdanić, Kunić, Radulović, Dujaković, Karić, Danilović, Janičić, Guberac, Zekanović.