RukometSportVisoko

Borac bolji od Bosne u Banja Luci

Rukometaši Borca nanijeli su treći ovosezonski poraž našim rukometašima te u Banja Luci slavili rezultatom 28:23 (poluvrijeme 14:13).

Rukometaši visočke Bosne u Banja Luku su otputovali sa željom da se u utakmici protiv RK Borac nadigravaju te da probaju iznenaditi Borac, koji je bio u seriji od 3 pobjede. Nakon početnog vodstva rukometaša Borca, naši su odgovorili na sjajan način, te serijom od 4-0 poveli sa 4:1. U tim trenucima isključen je i igrač Borca, Srđan Savić, sa automatskim crvenim kartonom, nakon nesportskog prekršaja nad našim kapitenom Adnanom Harmandićem. Poznavaocima rukometnih prilika “taktika” teških prekršaja na najboljem igraču protivničke ekipe na samom startu utakmice svakako nije nepoznata, no ovaj put to su primijetile i sudije.

U nastavku, Borac je odgovorio silovito te je u 13. minuti rezultat glasio 4:4, u trenucima kada se naš kapiten oporavljao na klupi. Naši su ponovo uspjeli konsolidovati, te po drugi put na utakmici povesti sa 3 gola razlike, 10:7 u 21. minuti, a do tada smo pogađali praktično sa svih pozicija. Precizni su bili Harmandić, Medžić, Čabaravić, Omanović.. Nakon spomenutog vodstva, dolazi do velikog pada u našoj igri, pa u periodu od 21. do 26. minute prvog poluvremena, Borac pravi veliku seriju od 5-0 te prelazi u vodstvo 12:10. Golovima Imamagića i Harmandića, naši dolaze do novog poravnanja, a do kraja se igralo gol za gol i prvo poluvrijeme završeno je prednošću Borca od 14:13.

Uz aktivan rezultat iz prvog poluvremena, nadali smo se da će naši skupiti dovoljno snage te utakmicu nastaviti u istom ritmu. Na žalost, to se nije desilo. Nakon što je Medžić izjednačio za 14:14, Borac je poveo sa 4 gola razlike (18:14), nakon čega je naš trener zvao timeout. U našoj igri se u tim trenucima nije puno toga promijenilo jer je nedostajalo prave ideje u napadu nakon što je Borac pojačao igru u odbrani, a nakon još jednog žestokog prekršaja nad Harmandićem, iz igre je isključen i naš kapiten zbog prigovora.

Nakon loših šuteva naših rukometaša, Borac je lako pogađao iz kontra napada, ponajviše raspoloženi Rađenović, a naši do kraja utakmice više nisu uspjeli da smanje prednost Borca ispod 4 gola razlike. Najveća prednost Borca iznosila je 7 golova razlike, a do kraja je smanjena na 5, za konačnih 28:23 i zasluženu pobjedu banjalučkog Borca. U ovoj utakmici čini se da su nedostajali golovi Mimića i Burića, koji su pravili značajnu razliku u prethodnim utakmicama, odnosno igra u odbrani tokom cijele utakmice koja je u dobroj mjeri zaslužna za postignute rezultate u ovoj sezoni. U našim redovima na kraju je najefikasniji bio Imamagić sa 5 golova, dok su  za Borac Rađenović i Dakić pogađali po 8 puta.

Pored dobre igre većim dijelom prvog poluvremena, ono što se može izvući kao posebno pozitivno iz ove utakmice je solidan nastup mladog Selimovića na poziciji pivota, koji je postigao 2 gola, sjajne odbrane Čabaravdića u finišu utakmice, nastup Haruna Sirče i posebno Haruna Babića, koji je u samom finišu utakmice prvo uspio da izbori sedmerac, a onda efektno i pogodi sa linije od sedam metara.

Bez obzira što ostaje žal što naši rukometaši i u ovoj utakmici nisu uspjeli pobijediti, učinku od 10 pobjeda u 13 utakmica i prvom mjestu na tabeli se ne može prigovoriti te igračima i stručnom štabu treba čestitati na postignutom! Pred nama je pauza od 2 mjeseca, koja će biti iskorištena za analizu svih aktivnosti, ali i pripreme rukometaša za nastavak sezone.

U nastavku sezone naše rukometaše očekuje između 15 i 25 utakmica (računajući utakmice Kupa i play-offa), što znači da će se na kraju šampion tražiti među ekipama koje osim neophodnog kvaliteta, budu imale najširi roster, odnosno najbolju fizičku pripremljenost za dugu sezonu.

Za sve koji su razmišljali da li je priča koja se gradi u i oko RK Bosna Visoko dovoljno ozbiljna, da li su ambicije kluba za najviši plasman realne, sada je zaista pravila prilika da se uključe u rad RK Bosna Visoko i pruže podršku, kako bi svi zajedno, okupljeni oko jednog, zajedničkog cilja, vratili RK Bosna u sami vrh bh. rukometa!

RK Borac Mtel – RK Bosna Visoko 28:23 (poluvrijeme 14:13). Dvorana: Borik, Banja Luka. Sudije: Jović / Arnautović. Delegat: Vojić. Isključenja: Borac 4 min., Bosna 10 min. Sedmerci: Borac 2(2), Bosna 2(1).

RK Borac Mtel: Beširević, Unčanin, Đurđević, Daničić, Mijatović, Ljubišić (11 odbrana), Bubić, Subotić, Nježić (1), Savić (1), Miljković (1), Rađenović (8), Ćelić, Šešić (5), Buljina (1), Dakić (8).
Trener: Mirko Mikić.

RK Bosna Visoko: Grčo (10 odbrana), Sirčo, Čabaravdić A., Čabaravdić K. (3), Burić (2), Harmandić (4), Mimić (1), Balta (1), Omanović (2), Selimović (2), Divković, Medžić (4), Imamagić (5), Sirčo H., Babić (1).
Trener: Edhem Sirčo.