TSC od 0:2 do 2:2 protiv Olympiacosa, Gazibegović slavio u bh. derbiju, slavi i Kolašinac

Evropska liga, 2. kolo

U terminu od 18:45 sati odigrano je osam utakmica drugog kola Evropske lige. Postignuto je nekoliko zanimljivih rezultata, a nastupili su i neki bh. reprezentativci.

Regionalno najzanimljiviji duel igran je u Srbiji. TSC je ugostio Olympiakos, te na jako težak način osvojio bod odigravši 2:2.

Marouras je doveo goste u 16. minuti u vodstvo, da bi uduplao Podence u 57. Đakovac je smanjio u 63. minuti na 1:2, da bi u 72. minuti crveni karton dobio Ntoi i Grci ostaju s igračem manje.

Iskoristio je to srbijanski predstavnik i stigao do boda. Junak je bio rezervista Pantović u 90. minuti.

Atina je bila domaćin susreta AEK-a i Ajaxa. Golovima Bergwijna i Vide bodovi su podijeljeni (1:1), a Benjamin Tahirović igrao je do 84. minute.

Marseille je na Velodromeu ugostio Brighton i bilo je 2:2. Za vodstvo Marseillea su u 19. i 20. minuti pogađali Mbemba i Veretout, da bi Englezima u drugom dijelu bod donijeli Gross i Joao Pedro.

Malo iznenađenje napravio je Aris koji je u Limassolu s 2:1 slavio protiv Rangersa. Moucketou-Moussounda i Babicka su pogađali za Kiprane, a Sima za Škote.

West Ham je golovima Paquete i Aguerda stigao do trijumfa nad Freiburgom (1:2). Jedini gol za njemački tim postigao je Sallai.

Bh. derbi igran je u Poljskoj. Rakow je ugostio Sturm, Kovačević i Gazibegović su igrali od starta, a na kraju više razloga za sreću ima ovaj drugi jer je njegov tim golom Bovinga slavio s 0:1.

Slavi i Sead Kolašinac s Atalantom. Oni su s 1:2 slavili kod Sportinga golovima Scalvinija i Ruggerija, dok je za domaćina pogodio Gyokeres.