RukometSport

Rukometaši Švedske razbili Portugal i odškrinuli vrata polufinala Evropskog prvenstva

Rukometaši Švedske pobijedili su u trećem kolu druge faze Evropskog prvenstva selekciju Portugala rezultatom 40:33 te je tako ostala samo teorija da se ne plasiraju u polufinale smotre najboljih reprezentacija Starog kontinenta.

Čitavo prvo poluvrijeme bilo je egalu. Igralo se gol za golom, a Portugalci su u jednom trenutku čak vodili 9:8. Ipak, Šveđani potom dodaju gas i na kraju na odmor odlaze s vodstvom 19:15.

Prednost je u drugom poluvremena znatno porasla, u nekoliko navrata bilo je i sedam golova razlike pa je Švedska tako bez drame u završnici stigla do važne pobjede na prvenstvu.

Najbolji u Švedskoj bio je Pellas s 10 golova, dok je Claar zabio šest. S druge strane, najbolji je bio Costa s osam golova.

Švedska sada dijeli prvo mjesto grupe 2 s Danskom. Obje selekcije imaju po šest bodova, ali Danska utakmicu manje koju će večeras odigrati protiv Norveške. Portugal je na trećem mjestu sa četiri boda. U posljednjem kolu Švedska igra s Norveškom, dok će Portugal igrati s Nizozemskom.