Ostali sportoviSport

Pobjede Mirze Bašića i Tomislava Brkića: Bosna i Hercegovina povela protiv Turske 2:1

Davis Cup reprezentacije Bosne i Hercegovine povela je sa 2:1 u meču Euroafričke zone protiv selekcije Turske.

Naša selekcija do prednosti je stigla nakon što danas u paru Mirza Bašić i Tomislav Brkić slavili protiv Ilhana i Ilkela sa 3:0 u setovima.

Bašič i Brkić danas su u Bihaću odigrali sjajan meč, te su bez većih problema na kraju stigli do ubjedljive pobjede. Bh. dvojac u prvom setu igrao je fenomenalno, a prvi set su dobili u svoju korist sa 6:2. U drugom setu bh. teniseri su nastavili u istom tempu.

Ovaj put turski igrači su pokušali da pruže nešto bolji otpor, ali jednostavno nisu imali rješenje za Bašića i Brkića. Naši momci sa 6:4 su riješili drugi set i poveli sa 2:0. Treći set otvorili smo odmah breakom koji je Brkić potvrdio na svoj servis.

Sjajnu igru naš par nastavio je i u ostatku trećeg seta, a Turci su položili oružje sredinom ovog seta. BiH je sa 6:1 slavila u trećem setu za pobjedu i vodstvo od 2:1 u meču protiv Turske.

Priliku da donese pobjedu našoj selekciji imat će Damir Džumhur koji od 14 sati igra protiv Ilhana.