Klub  malog fudbala Tango odbranio je titulu u futsal Kupu BiH, pošto je u revanš susretu savladao Uljevik na domaćem parketu rezultatom 5:3. Prvi meč dobili su Ugljevičani sa 6:4.

Uzbuđenja nije nedostajalo od prvog do posljednjeg minuta. Sijevale su šanse na obje strane, otvorena i borbena igra krasila je oba tima i dovodila publiku do usijanja. Tango je jurio minus dva iz prvog meča, pa je bio i agresivniji u napadu, ali su Ognjen Erić, Almir Kerla i Dragan Ikonić propustili nekoliko zicera u prvom poluvremenu, koje je završeno bez golova.

Već na otvaranju drugog pluvremena Kerla je šutirao sa par metara, ali je golman Perica Dragić odbranio. U nastavku akcije udarac Ikonića izblokirala je gostujuća odbrana. Pritisak domaćih urodio je plodom u 23. minutu. Prvo je Miloš Tanasković topovskim udarcem sa devet metara pogodio rašlje, a u istom minutu nakon lijepe akcije Erić je nulirao prednost Ugljevika iz prvog meča. Živan Marković je u 30. minutu iskoristio grešku domaćih fudbalera, izašao sam pred golmana Adnana Delihasanovića i smanjio na 2:1. Jedan od najljepših poteza desio se u 31. minutu kada je Erić pobjegao po lijevoj strani i sa 12 metara pogodio donji bliži ugao za vođstvo Tanga 3:1. U 32. minutu Darko Lazić je iz slobodnog udarca sa devet metara poslao loptu kroz noge golmanu Delihasanoviću, ali je gostujuća radost trajala svega desetak sekundi, jer je Ikonić uspio da savlada Dragića za 4:2. Tabgo je u 37. minutu stigao do tri gola prednosti. Đuderija je izašao sam pred golman Dragića, ali nije uspio da ga savlada. Gostujući čuvar mreže odbio je loptu do Ikonića, koji je nesebično uposlio usamljenog Đuderiju. Ovaj put nije mu bilo teško da pogodi nebranjeni dio mreže. U 38. minutu Marković je smanjio na 5:3.

KMF TANGO    (0) 5

KMF UGLJEVIK (0) 3

Strijelci: 1:0 Tanasković u 27, 2:0 Erić u 27, 2:1 Marković u 30, 3:1 Erić u 31, 3:2 Lazić u 32, 4:2 Ikonić u 32, 5:2 Đuderija u 37, 5:3 Marković u 38. minutu. Dvorana: OŠ ”Aleksa Šantić” Vojkovići. Gledalaca: 200. Sudije: Jasenko Pljevljak, Amir Omerbašić, Muhamed Bogilović (svi iz Sarajeva). Delegat: Davor Ristović (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Jokić (Tango), Teodorović, Stojanović, Marković (Ugljevik). Akumulativni prekršaji: Tango (5+4), Ugljevik: (5+4).

KMF TANGO: Delihasanović, Čampara, Tanasković, Erić, Kerla, Gengo, Milošević, Hadžić, Jokić, Đuderija, Jovančić, Ikonić, Karčić. Trener: Srđan Lubura.

KMF UGLJEVIK: Dragić, Teodorović, Lazić, Marinković, Stojanović, Lukić, Jugović, Simikić, Pajić, Bojić, Marković. Trener: Ilija Simić.