BiH – Bjelorusija 22 : 22

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Bjelorusijom rezultatom 22, u okviru 9. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj naredne godine.

Zmajevi su dobro počeli utakmicu i odmah otišli na +3, no gosti uskoro stižu i do preokreta. Nije dugo trebalo našoj reprezentaciji da vrati prednost, te smo na poluvrijeme otišli pri rezultatu 14:12.

Nošeni fantastičnom publikom, početkom drugog poluvremena, igrači povećavaju prednost, da bi sredinom drugog dijela ušli u krizu. Nakon gola Malinovića u 44. minuti, trebalo nam je čitavih deset minuta da postignemo drugi, napad nije išao ni Bjeloruse koji su, uprkos tome, uspjeli poravnati. U 54. minuti ponovo Malinović postiže gol i okončava crnu seriju. Dvije minute prije kraja Rutenka donosi prednost Bjelorusiji, da bi Perić poravnao iz sedmerca.

U posljednjim sekundama Zmajevi su se dobro odbranili, ali Terzić nije uspio poentirati.

Za plasman na Evropsko prvenstvo potrebna nam je pobjeda protiv Danske ili poraz Bjelorusije od Litvanije, a oba scenarija su malo vjerovatna. U Poljsku ide i najbolji trećeplasirani, no naša reprezentacija nema ni teoretskih šansi da bude taj sretni putnik. Primjera radi, u Grupi 4 Srbija je trećeplasirana, a i prije ovog kola imala je šest bodova, dok je naša reprezentacija ovim remijem osvojila četvrti bod.