Bh. prvakinje ubjedljive protiv Izraelki

LIGA PRVAKA

U Zenici ostvarile sigurnih 4:0

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo ostvarile su veliki rezultat. Na današnjoj utakmici prvog kruga UEFA Lige prvaka za žene savladale su prvakinje Izraela, ekipi WFC Ramat Hasharon, ubjedljivo. Rezultat na koraju je glasio čak 4:0 u korist bh. tima.

Prvu priliku na utakmici imale su fudbalerke SFK 2000 Sarajevo. Kapitenka Alisa Spahić isprobala je svoj udarac iskosa, s lijeve strane, ali lopta odlazi direktno u ruke golmanice šampionki Izraela.

Sredinom prvog poluvremena, tačnije u 19. minuti igračice bordo-bijelog kluba mogle su do vodstva. Poslije dobrog prodora Selme Kapetanović, lopta dolazi do šesnaestogodišnje Ana Marije Milinković, koja s pet metara šutira preko gola. Potom je Jasna Đoković dva puta izblokirana, a u 36. minuti Armisa Kuč je u dva navrata bila blizu postizanja golu, ali ono što ona nije uspjela, jeste Kapetanović dvije minute prije odlaska na poluvrijeme. Ona se lijepim driblingom oslobodila svoje čuvarice i preciznim udarcem dovela SFK 2000 Sarajevo do zasluženog vodstva.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena gošće iz Izraela su imale dobru priliku, ujedno i prvu u susretu do tada, ali je golmanica Hasanbegović sačuvala svoju mrežu nakon udarca s distance. Na drugoj strani, uzvraća Kuč, koja na proigravanje Amele Kršo izlazi sama pred gol gostiju iz Izraela, ali neuspjeva postići pogodak. Ipak, njeni napori su se isplatili u 65. minuti. Đoković je izbacila Kuč odličnom asistencijom, a crnogorska reprezentativka u redovima SFK 2000 Sarajevo postigla je gol i riješila pitanje pobjednika na današnjem susretu UEFA Lige prvaka.

Do kraja susreta, SFK 2000 Sarajevo nastavio je s napadima, a to se isplatilo u 76. minuti. Kuč je uposlila Anu Mariju Milinković, koja preciznim udarcem pogađa mrežu Ramat Hasharona. Druga šesnaestogodišnjakinja u redovima SFK 2000 Sarajevo je također postigla gol. Kuč je upisala asistenciju, a Maja Jelčić u 83. minuti postiže četvrti gol u mreži prvakinja Izraela na današnjem susretu.

Do kraja susreta bilo je još prilika za igračice SFK 2000 Sarajevo, ali je susret završen sa 4:0 u korist višestrukih prvakinja BiH.

Protivnika u 2. krugu ovogodišnjeg izdanja UEFA Lige prvaka SFK 2000 Sarajevo saznati će u narednim danima.

SFK 2000 Sarajevo: Hasanbegović, Hamzić, Kršo, Dijaković (63. Selimović), Kapetanović, Velagić (54. Jelčić), Alisa Spahić, Đoković, Milinković (76. Milinković), Spasojević (79. Bektaš) i Kuč. Trener: Samira Hurem.