Ostali sportoviSport

Teniseri Srbije osvojili prvo izdanje ATP Cupa

Teniseri Srbije savladali su Španiju rezultatom 2:1 u australijskom Sidneju i tako osvojili prvo izdanje ATP Cupa. Ključni bod Srbiji donijeli su Novak Đoković i Viktor Troicki pobjedom u dublu protiv Pabla Carrena-Buste i Feliciana Lopeza.Poveli su Španci. Prvi bod donio im je Roberton Bautista-Agut pobjedom protiv Dušana Lajovića rezultatom 2:0, po setovima 7:5 i 6:1.

U drugom meču sastala su se dva najbolja tenisera svijeta, a Novak Đoković slavio je protiv Rafaela Nadala rezultatom 2:0, po setovima 6:2 i 7:6 (7:4). Đoković je tako Srbiji donio izjednačenje, a pobjednik je odlučen u dublu.

Novak Đoković (Foto: EPA-EFE)

Đoković i Troicki riješili su prvi set protiv Carrena-Buste i Lopeza u svoju korist rezultatom 6:3, iako su Špnaci poveli s 2:0. Srbijanski teniseri iskoristili su break prilike u šestom i osmom gemu i riješili set u svoju korist rezultatom 6:3.

Već na početku drugog seta Đoković i Troicki došli su do vodstva rezultatom 2:0. Prednost su zadržali do kraja i donijeli premijerni trofej ATP Cupa svojoj zemlji.