Partizan osigurao proljeće u Evropi

Nogometaši Partizana plasirali su se u 1/16 finala Konferencijske lige nakon što su u 6. kolu grupne faze na svom terenu remizirali protiv Slovackog rezultatom 1:1, a to im je bilo dovoljno za drugu poziciju u grupi.

Beograđani su poveli preko Natcha koji je u 41. minuti iskoristio penal za vodstvo 1:0, a gosti iz Slovačke su poravnali u 73. minuti preko Tomića. Ipak, s obzirom da su u drugom meču ove grupe Koln i Nica remizirali 2:2, Partizanu je i remi bio dovoljan za prolaz.

Utakmicu je obilježila i specifična atmosfera na tribinama, gdje je bilo prisutno 18.000 djece.

Naime, zbog masovne upotrebe dimnih bombi na meču protiv Kolna, UEFA je zabranila Partizanu da prodaje karte za ovaj meč, pa navijači nisu imali priliku da prisustvuju ovom važnom duelu.

Ipak, UEFA u takvim situacijama dozvoljava prisustvo djece do 14 godina, a oko 18.000 mališana iz čitave Srbije je bodrilo crno-bijele. U jednom trenutku je sa istočne i zapadne tribine počelo da grmi “uprava napolje”, što navijači Partizana skandiraju više od godinu dana nezadovoljni rezultatima i stanjem u klubu.