2. Bundesliga: Hansa i Schalke su igrali 79. minuta prvo poluvreme

Jedan od najuzbudljivijih duela 2. Bundeslige odigran je u Rostocku između domaće Hanse i Schalkea, a utakmica će se dugo pamtiti zbog nereda na tribinama.

Utakmica prepuna incidenata bit će upamćena po nesvakidašnjoj sudijskoj nadoknadi. Schalke je slavio protiv Hanse rezultatom 2:0.

Brojni prekidi utjecali su na to da je prvo poluvrijeme trajalo nevjerovatnih 79 minuta. Naravno, ne misli se na efektivnu igru, već na to koliko je poluvrijeme trajalo.

Prvi veći prekid bilo je isključenje Juniora Brumada u domaćem timu, koje je i kumovalo porazu. Nakon što je sudija pokazao na pet minuta nadoknade, uslijedili su žestoki sukobi na tribinama.

Navijači Hanse su razbili staklenu pregradu između dvije navijačke skupine, a onda su uslijedili neredi. Navijači su razmijenili određene pirotehničke projektile između sebe.

Za sve to vrijeme, sat je otkucavao, a igralo se do 79. minute prvog poluvremena, iako je u nadoknadi stajalo svega pet produžetka.

Engleski mediji su tim povodom podsjetili najduže utakmice u historiji. Riječ je o utakmici Stockporta i Doncastera 30. marta 1946. godine koja je trajala tri sata i 23 minute. Igralo se sve dok neko ne da gol, a na kraju je nakon više od tri sata igre utakmica prekinuta i odlučeno je da se igra revanš.