Bravo Zmajevi: BiH pružila veliki otpor Dancima, izabranici Markovića poraženi

U drugoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je protiv aktuelnog svjetskog i evropskog viceprvaka, Danske u prepunom tuzlanskom Mejdanu, gdje je vladala fantastična atmosfera.

Danci su imali prvi napad, ali sjajno smo odigrali odbranu i Toromanović je postigao gol za vodstvo naše reprezentacije. Međutim, golovima Svana i Eggerta gosti su došli do preokreta. Eggert je treći put pogodio za 3:5, ali uspjeli smo izjednačiti i onda je uslijedio period kada se igrao gol za golom.

Nakon pogotka Ovčine za 8:7 u 18. minuti imali smo nekoliko prilika da odemo na +2, međutim nismo to iskoristili, te su Danci izjednačili preko Svana u 22. minuti. Držali smo se odlično protiv aktuelnih prvaka svijeta i Evrope, a izabranici Gudmunsona ponovo su otišli na dva gola prednosti dvije minute prije kraja prvog poluvremena.

U posljednjem napadu sjajno smo izigrali Dance, a pogodio je Burić za 11:12 i tim rezultatom se otišlo na odmor. Drugi period počeo je golom Hansena, ali je odmah uzvratio i Malimović, koji je postigao sjajan gol. Uslijedio je gol Toft Hansena, a zatim nas je kaznio i Lindberg ua 12:15.

Savić je postigao gol za 15:17 u 41. minuti, a zatim je uslijedila sjajna odbrana Burića, nakon čega je Toromanović pogodio i došli smo na -1. Burić je još jednom odlično odbranio, ali Danci su imali sreće te je lopta završila kod njih. Bili su na rubu izgubljene lopte, ali primili smo jeftin pogodak za 16:18.

Danska je otišla na tri gola prednosti u 47. minuti kada je pogodio Lindberg, ali tada smo ostali i sa igračem manje, jer je na dvije minute isključen Lindberg. U 52. minuti Danska je otišla na +4 prvi put nakon gola Hansena, koji je uvezao tri gola, ali držali smo četiri gola zaostatka.

Danci su imali kontru u 56. minuti i priliku da odu na pet golova razlike, ali Burić je još jednom sjajno odbranio i ostavio nas u igri. Nakon toga gosti su imali još jedan napad, ali su napravili grešku, međutim ni naši reprezentativci nisu uspjeli pogoditi, jer je Landin pravio čuda na golu i još jednom je odbranio.

Golom Vranješa vratili smo se na tri gola zaostatka, a zatim i Panića dvije minute prije kraja nakon što su Danci uzvratili. U posljednjem napadu Burić je pogodio i postavio konačnih 23:25.