Bh. juniori bolji od Grčke, protiv Čeha za četvrtfinale

Nakon poraza od Rusije na otvaranju Evropskog prvenstva A divizije, juniorska košarkaška reprezentacija danas je savladala Grčku rezultatom 52:51.

Izabranici Nenada Markovića i ovaj put su bili autsajderi, ali naši mladi košarkaši uspjeli u jednoj dosta tvrdoj utakmici doći do trijumfa.

U prvoj četvrtini vidjeli smo nevjerovatno mali broj poena. Dominirale su odbrane, ali i veliki broj grešaka, pa je prva dionica završena 8:6 u korist mladih zmajeva. I druga dionica pripala je našim košarkašima koju su dobili 15:13.

Treća dionica pripada Grcima, koji u posljednjih deset minuta ulaze s vodstvom 32:31. Ipak, sjajna partija naših momaka u posljednjoj četvrtini. Bilo je dosta neizvjesno u završnici, 40 sekundi prije kraja utakmice vodili smo 52:51, Lulić je promašio dva slobodna bacanja, pa je Stamatis imao šut za pobjedu Grka dvije sekunde do kraja, ali srećom promašio je.

Predvodili su nas Lazić sa 13, te Polutak sa deset poena uz sedam skokova. Gačić je ubacio osam uz četiri asistencije. Naši momci sutra igraju protiv Češke, a pobjedom bi izborili prolaz u četvrtfinale.