Velež na Tušnju pobijedio Slobodu i produbio veliku krizu Tuzlaka

U 25. kolu m.tel Premijer lige nogometaši Veleža su kao gosti na Tušnju pobijedili Slobodu rezultatom 2:1. Rođeni su tako vezali drugu uzastopnu pobjedu, dok su Tuzlaci doživjeli peti uzastopni poraz i tonu sve dublje.

Bila je ovo 12. uzastopna utakmica u šampionatu na kojem Sloboda nije pobijedila i klub s Tušnja se doveo u nezgodnu situaciju kada je u pitanju borba za opstanak.

Nakon loših 20-ak minuta igre Rođeni su poveli u 29. minuti. Radovac je uradio veliki posao na sredini terena i sjajno je uposlio mladog Džankovića koji se majstorski oslobodio svog čuvara i efektno je pogodio za 1:0.

Do isteka prvog dijela još je Vehabović prijetio golu domaćih, ali Jusić ga je izblokirao i ostalo je 1:0.

Sloboda je prvi put prijetila početkom drugog dijela kada je Predragović šutirao pored gola, ali Tuzlaci nisu imali snage da ozbiljnije ugroze gol gostiju iz Mostara koji su pobjedu ovjerili u 76. minuti.

Anđušić je proigrao Ćosića koji je pogodio za veliko vodstvo Veleža 2:0.

Do kraja je Mehmedović propustio veliku šansu za Slobodu, koja je ipak u 93. minuti preko Jusića uspjela ublažiti poraz za konačnih 2:1.

Sloboda će u narednom kolu gostovati Posušju, dok je i Velež gost ekipi bijeljinskog Radnika.