Bellingham i Kane spasili Engleze i odveli ih u četvrtfinale Eura

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobjedom protiv Slovačke od 2:1.

Slovaci su u meču odigranom u Gelsenkirchenu bili nadomak senzacije, ali na kraju nisu uspjeli da je kreiraju.

Gordi Albion je i u ovom kao i u svim mečevima grupne faze djelovao očajno, a pomalo i pogubljeno.

Igrala se 25. minuta kada je Slovačka povela. Strijelac je sjajni Ivan Schranz koji je lijepo matirao Pickforda nakon što ga je nesebično proigrao Strelec.

Ovo je inače bio treći gol za igrača Sparte kojim se izjednačio sa Mikutadzeom iz Gruzije na vrhu ove liste.

Nakon toga Englezi su krenuli na sve ili ništa. Njihov selektor Southgate je bacio sve karte u napad, a do gola dolaze u 96. mintui kada Bellingham sjajno pogađa makazicama.

U drugoj minuti prvog produžetka u strijelce se upisuje i Kane koji tako postavlja, ispostavit će se, konačnih 2:1.