Bayern i Manchester United nemaju odbrana – Sedam golova u Minhenu, a moglo je biti i više

Bayern je u 1. kolu grupe A Lige prvaka na Allianz Areni dočekao Manchester United i slavio je pobjedu rezultatom 4:3.

Manchester United je dobro ušao u meč s Bayernom u Minhenu. Tim Erika ten Haga je bio bolji rival na otvaranju utakmice, ali su potom uspjeli primiti dva gola u samo četiri minute i sami sebe upropastiti.

Do vodstva bavarski velikan stiže u 28. minuti. Kane odigrava kratak pas s Leroyom Saneom, ovaj šutira i uz pomoć očajne reakcije Andrea Onane postiže pogodak za 1:0.

Samo četiri minute kasnije već je 2:0. Sjajnu akciju i asitenciju Musiale u pogodak pretvara Serge Gnabry za odličnu prednost Bayerna.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor, ali se United se vraća u igru. Hojlund zabija svoj prvi gol u dresu Crvenih đavola za 2:1.

Četiri minute kasnije Bayern je ponovo na dva razlike. Dosuđen je penal, a Harry Kane takve prilike ne propušta i postiže pogodak za 3:1.

Kada se činilo da će Bayern lagano privesti meč kraju, došlo je do neopreznosti u odbrani. Igrala se 88. minuta kada je Casemiro vratio Crvene žavole u igru.

Na nevjerovatan način je Brazilac zabio. U padu je poslao loptu u mrežu za 3:2 i utakmica se ponovo zakuhala.

Ipak, nije United do kraja uspio doći do izjednačenja. Bayern je pogodio stativu, a zatim u drugoj minuti nadoknade Mathijs Tel zabija za 4:2.

Posljednje sekunde meča donose novi gol. Casemiro ponovo pogađa za konačan rezultat susreta od 4:3.

Napoli je u grupi C savladao Bragu na gostovanju. Bilo je 2:1.

Goste je do prednosti doveo Di Lorezno u prvoj minuti nadoknade prvog dijela, a u 84. minuti Bruma poravnava na 1:1.

Napoli do trijumfa stiže u 88. minuti. Niakate pogađa vlastitu mrežu za pobjedu gostiju od 2:1.