Barić fenomenalnim golom spriječio slavlje Želje u Krupi

Fudbaleri Krupe i Željezničara remizirali su 1:1 u susretu 8. kola Lige za prvaka prvenstva BiH.

Uvodne minute ovog meča nisu donijele gotovo ništa. Prva šansa viđena je u 17. minuti kada se Ivan Lendrić našao pred golom domaćih, ali mu je Kutić odbranio udarac.

Uzvratila je i Krupa. Šutirao je Barić sa 20-ak metara, ali je Vedran Kjosevski sjajnom paradom spriječio domaće da dođu do gola.

U 29. minuti Željo je poveo. Veliku grešku Kartala, kojeg je preskočila lopta, koristi Samir Bekrić. Lobovao je Kutića i doveo Plave u prednost od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih prilika. Željo je mirno čuvao prednost i sa prednošću od jednog gola su ušli u nastavak.

Drugo poluvrijeme donosi mnogo bolju igru Krupe. Krenuli su ofanzivno prema golu gostiju, a u 61. minuti su došli do izjednačenja. Fenomenalan gol postigao je Stefan Barić za 1:1.

Već u narednom napadu dobra šansa za Želju. Šutirao je glavom Lendrić, ali je neprecizan.

U 70. minuti Krupa je u odličnoj prilici. Barić je ubacio s lijeve strane, Ajdin Redžić šutira, a Kjosevski spašava Želju čudesnom odbranom.

Do kraja onih izrazitih šansi nije bilo. Pokušao je Petrović uvođenjem Steve Nikolića da dođe do tri boda, ali mu se to nije isplatilo i na kraju je meč završen bez pobjednika, 1:1, iako je Elvir Koljić u 90. minuti mogao pogoditi za pobjedu domaćeg tima, ali je u situaciji jedan na jedan šutirao pored gola.

Željo je tako propustio šansu da praktički osigura naslov prvaka i sada su samo dva boda ispred Zrinjskog na dva kola prije kraja prvenstva.