- VIJESTI-TopSLIDENogometSport

Barcelona i Inter remizirali u spektaklu, Katalonci pred ispadanjem iz Lige prvaka

DVA KOLA PRIJE KRAJA

Nogometaši Intera i Barcelone remizirali su 3:3 na Nou Campu u okviru 4. kola Lige prvaka, te su Katalonci pred ispadanjem nakon grupne faze. Nerazzurima je potrebna još samo pobjeda protiv Plzena, jer imaju bolji međusobni skor od Barce, bez obzira na njihove rezultate u posljednja dva kola.

Inter je igrao hrabro od samog početka i mogao je do vodstva da je Edin Džeko imao samo malo više sreće u 17. minuti.

Dijamanta su centimetri dijelili od pogotka kada je nakon prekida sjajno ispratio ubačaj i u padu šutirao, a lopta se od prečke odbila na gol-liniju, međutim nije cijelim obimom prešla liniju.

U 27. minuti Inter je opasno prijetio iz kontre kada je šutirao Dumfries, ali Ter Stegen je dobro odbranio.

Kazna je uslijedila u 40. minuti. Katalonci su izigrali odbranu Intera, a Dembeleu nije bilo teško da iz blizine matira Onanu za 1:0.

Ipak, u 50. minuti Inter je zasluženo poravnao. Bastoni je sjajno pronašao Barellu, a veznjak Nerazzurra se odlično snašao i pogodio je za 1:1.

Inter je bio mnogo bolji rival u tim trenucima i za kratko vrijeme propustili su tri velike šanse. Prvo je udarac Džeke iz blizine izblokirao Garcia, a nakon toga sjajno je šutirao Calhanoglu, ali Ter Stegen je odbranio. Nakon kornera prijetio je De Vriij, ali je ponovo golaman Barce bio sjajan i spasio je svoj tim.

Konačno, Italijani su daleko bolju igru krunisali u 63. minuti. Lautaro je sve majstorski uradio nakon pasa Calhanoglua i pogodio je za 2:1.

Barcelona je do kraja bacila sve karte u napad, ali do izjednačenja su došli u 82. minuti kada je Lewandowski uz dosta sreće pogodio za 2:2.

Ipak, u 89. minuti rezervista Gosens samo što je ušao u igru postigao je gol za vodstvo Intera 3:2, ali to nije bio kraj uzbuđenjima.

U prvoj minuti sudijske nadokande Lewandowski je sjajno skočio i pogodio za 3:3, ali Barceloni je nakon ovog remija potrebno čudo da prođe dalje.

Edin Džeko je igrao do 75. minute i pružio je sjajnu partiju. Pored dvije odlične šanse, dobio je dosta duela i sjajnim kretnjama otvarao je mnogo prostora saigračima koji su dolazili iz drugog plana.

U drugom meču ove grupe Bayern je kao gost pobijedio Plzen 4:2 i zadržao je maksimalan učinak.

Liga prvaka:

Grupa A:

Napoli – Ajax 4:2 (Lozano 4’, Raspadori 16’, Kvaratskhelia pen. 62’, Osimhen 90’ / Klaassen 49’, Bergwijn pen. 83’)

Rangers – Liverpool 1:7 (Alferd 17’ / Firmino 24’, Firmino 55’, Nunez 66’, Salah 76’, 80’, 81’, Elliott 89’)

Grupa B:

Atletico Madrid – Club Brugge 0:0

Bayer – Porto 0:3 (Galeno 6’, taremi 53’ pen., 64’ pen.)

Grupa C:

Barcelona – Inter 3:3 (Dembele 40’, Lewandowski 82’, 91’ / Barella 50’, Lautaro Martinez 63’, Gosens 89’)

Plzen – Bayern 2:4 (Vikanova 62’, Kliment 75’ / Mane 10’, Muller 14’, Goretzka 25’, 35’)

Grupa D:

Sporting – Marseille 0:2 (Gendouzi 20’ pen., Sanchez 30’)

Tottenham – Eintracht 3:2 (Son 20’, 36’, Kane 28’ pen. / Kamada 14’, Alidou 87’)