Ballkani – Dinamo 2:0

Jedan od najsramotnijih Dinamovih europskih poraza

DINAMO je izgubio od kosovskog kluba Ballkanija 2:0 u Prištini u utakmici drugog kola skupine C Konferencijske lige. Momčad Sergeja Jakirovića odigrala je jednu od najlošijih europskih utakmica Dinama u povijesti. Golove su za domaću momčad zabili Kryeziu u 44. minuti te Hamidi u 83. minuti.

Sergej Jakirović imao je smanjen broj opcija za sastav zbog ozljeda i bolesti igrača. Tako je na centarforu zaigrao Sandro Kulenović, dok je na desnom krilu igrao Menalo. Najbolji igrač Dinama Bruno Petković je ozlijeđen od derbija s Hajdukom, Ristovski još i otprije. Dinamo po teškom terenu u Prištini nije dobro krenuo u susret.

Domaćini su u prvom dijelu izgledali bolje, stvarali kakve-takve prilike, a nagrada je stigla u 44. minuti, kad je zabio Kryeziu. Bila je to jednostavna akcija po desnoj strani. Zyba je jednim dodavanjem u prostor izbacio pola Dinamove obrane. Kryeziu je ušao u taj prostor i našao se sam pred golmanom te zabio.

Sumnja je bila da je bilo zaleđe, VAR je provjeravao ovu situaciju, ali sudac je na kraju priznao pogodak. Mihajličenko nije na vrijeme izašao kako bi namjestio zaleđe. Ukrajinac, blago rečeno, nije odigrao utakmicu za pamćenje, puno je griješio. Dinamo u prvom poluvremenu nije ostavio dojam momčadi koja je uoči utakmice bila favorit.

Dinamo je u drugo poluvrijeme ušao dosta dobro, pritiskao je i konstantno bio pred golom domaćina. No nedostajalo je pravih prilika. Sve centaršuteve Kosovari su odbijali s lakoćom, a siguran je bio i golman Kolici.