Baku 2015: Babić peti na 1500 metara, Kasumović deveta u troskoku, Čolpa poražen u osmini finala

BAKU – Bosanskohercegovački atletičar Duško Babić osvojio je petu poziciju na Evropskim igrama u Bakuu u disciplini trčanja na 1.500 metara. Predstavnik BiH istrčao je dionicu u vremenu 3:52.09.

Melika Kasumović je osvojila devetu poziciju u troskoku, a danas je nastupio i bacač kladiva Zlatan Šeranić, koji je hicem od 36,93 metra osvojio desetu poziciju.

Bokser Alem Čolpa poražen je u osmini finala bokserskog turnira teške kategorije (-91 kg), a jednoglasnom odlukom sudija predstavnika BiH s 3:0 je savladao Francuz Paul Omba Biongolo.

Ksenija Kecman je osvojila 11. mjesto u trčanju na 100 metara i oborila lični rekord koji sada iznosi 12.70 sekundi.