Zrinjski se remijem oprostio od Lige prvaka

Zrinjski je večeras remizirao sa Slovanom u Bratislavi, ali to nije bilo dovoljno Plemićima za prolazak u treće pretkolo Lige prvaka, jer su nesretno poraženi u prvom susretu (0:1).

Na meču u Bratislavi domaćin je poveo već u petoj minuti. Nakon kornera, sam kao duh ostao je Aleksandar Čavrić na drugoj stativi i rutinski zatresao mrežu bh. prvaka.

Lovato je zatim snažno šutirao s tridesetak metara, Marić je krajnjim naporom odbranio.

Zrinjski je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 24. minuti, ali udarac Kožulja rutinski je savladao Borjan. Četiri minute kasnije najbolja šansa za Plemiće u prvom poluvremenu – Bilbija je sjajno proigrao Ćužea, ali napadač Mostaraca šutira iznad gola Slovana,

Tako je ostalo 1:0 do odlaska ekipa na odmor.

Prvak Slovačke sve dileme o prolasku u treće pretkolo otklonio je u 66. minuti. Majstorski je petom loptu Čavrić proturio do Zuberua, a napadač iz Gane zatim bez problema zatresao mrežu Plemića za 2:0.

Gosti zatim uspjevaju postići pogodak. Barišić nakon kornera pogađa u 75. minuti za 2:1.

Zatim u nadoknadi Ivančić poravnava na 2:2, našao se na pravom mjestu nakon što je Čanađija prethodno pogodio okvir gola.

Ispostavit će se da je to konačan rezultat susreta u Bratislavi. Zrinjski se sada prebacuje u Evropsku ligu, gdje će u trećem pretkolu igrati protiv poraženog iz dvomeča Breidablik – Kopenhagen (prvi meč 0:2).

Slovan – Zrinjski 2:2 (Čavrić 5’, Zuberu 66’ – Barišić 74’, Ivančić 93’)

Narodny štadion u Bratislavi. Glavni sudija: Jeremy Pignard (Francuska). Žuti kartoni: Weiss (Slovan), Bilbija, Barišić i Ćuže (Zrinjski).

SLOVAN: Borjan, Lovat, Bajrić, Kashia, Pauschek, Savvidis, Kankava, Kucka, Zuberu (Marcelli), Weiss (Barseghyan), Čavrić (Abubakari).

ZRINJSKI: Marić, Memija, Jakovljević, Barišić, Ćorluka, Kožulj (Kiš), Čanađija, Stanić (Ivančić), Ćuže (Malekinušić), Tičinović (Jukić), Bilbija (Zlomislić).