Amar i Dino Konjičanin – bh. sudije sjajno odradile posao u finalu prije finala

Veliki favorit ide kući!
Svjetsko prvenstvo u rukometu za žene

Poznati su četvrtfinalni parovi Svjetskog prvenstva u rukometu za žene.

Finale prije finala u dirketnom duelu za prolazak dalje igrale su Nizozemska i Norveška, a interesantno da je ovaj meč sudio sudijski par iz BiH, Amar i Dino Konjičanin.

Nizozemske rukometašice su igrale odlično u prvom poluvremenu, u jednom trenutku su imale i +6, ali su sve ispustile u posljednjim minutama.

Na startu drugog poluvremena Norvežanke su povele sa dva razlike i do kraja meča nisu ispuštale prednost za konačnu pobjedu rezultatom 34:37.

Inače, braća Konjičanin su odradile odličan posao, a najefikasnije na meču sa po devet golova bile Housheer iz Nizozemske te Reistad iz Norveške.

I u grupi A Francuska i RHF (reprezentacija Rusije) su odlučivale u direktnom duelu za prvo mjesto, a pobjedu je slavila Francuska koja do sada ima maksimalan učinak od svih pet pobjeda.

Parovi četvrtfinala izgledaju ovako: Francuska – Švedska, Norveška – RHF (Rusija) Danska – Brazil, Španija – Njemačka.