Košarkaši Igokee pobjednici Kupa BiH

Košarkaši Igokee novi su pobjednici Kupa Bosne i Hercegovine. U finalnom susretu završnog turnira u Laktašima Igokea je savladala branitelja naslova Široki Wwin sa 86:81 (41:40).
Susret je protekao u izjednačenoj igri. Igokea je uglavnom imala rezultatsku prednost, koja je u finišu prvog poluvremena iznosila deset poena (39:29). No, Široki je uspio serijom od 9:0 da se vrati u utakmicu i na odmor ode s minimalnim zaostatkom. I u nastavku su gledaoci mogli da vide isti odnos snaga na terenu. Široki je u jednom trenutku uspio da preuzme vodstvo i dođe do četiri poena prednosti, ali se Igokea brzo vratila i ponovo preokrenula rezultat u svoju korist.
U finišu trećeg perioda Igokea, predvođena Jorovićem (25) i Hammondsom (23), uspjela je doći do šest poena prednosti, koju je sačuvala do kraja meča te drugi put došla do titule u Kupu BiH.