FutsalNogometSport

Bh. futsaleri poraženi od Hrvatske na startu kvalifikacija

Loše izdanje

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Dubrovniku od odgovarajuće selekcije Hrvatske sa 0:4 u susretu prvog kola grupe 7 glavne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Hrvatska do prednosti dolazi u 8. minuti, Maro Đuraš je poslao loptu na desnu stranu za Luku Sutona koji sa desetak metara loptu šalje pod prečku gola Stanislava Galića.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Anel Radmilović zbog prekršaja u 18. minuti dobija drugi žuti karton.

Domaćin je zbog tog isključenja u naredna dva minuta imao igrača više u polju što je iskoristio da udvostruči prednost. Nakon dodavanja Mateja Horvata Franko Jelovčić sa oko osam metara pogađa donji desni ugao bh. gola za 2:0.

Luka Suton u 23. minuti postiže dva pogotka. Prvo mu je asistirao Tihomir Novak iz kornera, a zatim i Jelovčić za konačnih 4:0.

U drugom susretu grupe Rusija je pobijedila Švedsku sa 7:3.

Drugo kolo na programu je sutra kad će se sastati Bosna i Hercegovina-Rusija (17:00) i Hrvatska-Švedska (20:00).

Hrvatska: Žarko Luketin, Franko Jelovčić, Luka Perić, Tihomir Novak, Davor Kanjuh, Zoran Primić, Vedran Matošević, Vedran Kazazić, Stjepan Perišić, Duško Martinac, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Luka Suton, Maro Đuraš. Selektor: Mato Stanković.

Bosna i Hercegovina: Stanislav Galić, Dejan Pavlović, Marijo Aladžić, Nermin Kahvedžić, Anel Radmilović, Darko Milanović, Andrijano Dujmović, Denis Isanović, Ivan Ivanković, Nikola Perković, Srđan Ivanković, Amer Džindić, Josip Bošković, Bilal Jelić. Selektor: Ivo Krezo.