Australija ‘preživjela’ napade Tunisa i došla na korak od drugog kruga

Utakmicu drugog kola Svjetskog prvenstva u okviru grupe D odigrali su Tunis i Australija, a minimalnu pobjedu od 0:1 ostvarili su Australci.

Iako su u uvodu utakmice blagi favoriti na ovoj utakmici bili reprezentativci Tunisa, pobjedu je na kraju ostvario njihov današnji protivnik.

Glavni razlog zbog kojeg je Tunis danas bio favorit jeste njihova sjajna predstava protiv Danske, te bod koji su uzeli na toj utakmici.

Za razliku od tog susreta, Tunižani danas nisu imali sreće da sačuvaju svoj gol netaknutim, a uspjeli su propustiti nekoliko sjajnih prilika.

Prvo poluvrijeme proteklo je u nešto boljoj igri Australije, koja je to uspjela krunisati golom u 23. minuti utakmice.

Goodwin je tada asistirao Dukeu koji je postigao prelijep pogodak i ispostaviti će se na kraju donio pobjedu svojoj reprezentaciji.

U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna ekipa, a to je bio Tunis, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Redale su se prilike ispred gola Australije, ali nekako su uspjeli da se odbrane nogometaši ove reprezentacije.

Na kraju su ostvarili pobjedu i ravnopravno se uključili u borbu za prolaz u narednu rundu takmičenja i direktno će odlučivati o svojoj sudbini.

Danska koja ima jedan bod igra protiv Francuske, te ako ne ostvari pobjedu igrati će direktno protiv Australije za prolaz dalje.

U toj utakmici Australiji će biti dovoljan i bod za prolaz u narednu fazu takmičenja, te će biti zanimljivo ispratiti konačno stanje u ovoj grupi.