Junak i tragičar Pjanić: Zajedno to možemo

OD JUNAKA do tragičara. Taj put prešao je Miralem Pjanić na utakmici BiH – Grčka 2:2 u kvalifikacijama za Euro.

Do 65. minute utakmice u Zenici, playmaker domaćina bio je najbolji igrač, a već do 15. minute namjestio je gol Višći te sam zabio iz slobodnjaka s preko 30 metara udaljenosti.

BiH je, dakle, imala velikih 2:0 u ranoj fazi utakmice, ali i sjajnog Pjanića koji je suvereno vodio igru.

Međutim u 64. minuti Grčka je smanjila iz penala, a minutu kasnije Pjanić je isključen.

Obezglavljena BiH do kraja je primila i drugi gol te umjesto sigurne pobjede završila sa samo jednim bodom.

Pjanić je nakon utakmice komentirao:

“Nažalost, nismo osvojili tri boda. Hvala još jednom publici. Idemo dalje, glavu gore. Kvalifikacije su još duge i svi zajedno mi to možemo. Volim te, Bosno!”

Uvjeren je da nije zaslužio crveni karton.

“Prestrogo sam isključen, nisam išao udariti Zecu. Išao sam na loptu, a onda sam njega zakačio.”

Ima veliku želju:

“Nadam se da ću igrati protiv Italije drugu utakmicu.”

To je jedan od ključnih mečeva koji čeka BiH u kvalifikacijama. Pjanić zbog crvenog kartona sigurno neće igrati idući meč kod Finske 8. lipnja, ali se nada da ga UEFA ipak neće strože kazniti i da će tri dana kasnije igrati protiv Italije.

Za Pjanića taj nastup ima posebno veliku težinu jer se utakmica igra na stadionu Juventusa, kluba za koji igra zadnje tri godine.