Nastavlja se bajka Veleža u Evropi

Rođeni su u drugom pretkolu Konferencijske lige!
I večeras pobijedili Coleraine

Fudbaleri Veleža večeras su nakon preokreta u gostima pobijedili Coleraine sa 2:1 i plasirali su se u drugo pretkolo Konferencijske lige.

Prvu utakmicu ovi klubovi igrali su prije sedam dana na Grbavici kada je Velež nakon preokreta uspio da pobijedi sa 2:1.

Velež je odlično otvorio utakmicu i na samom startu imao nekoliko dobrih prilika. Prvu veliku šansu Rođeni su imali u desetoj minuti. Brandao je izveo slobodan udarac, a lopta se odbija od živog zida i dolazi do Ovčine koji s nekoliko metara šutira u golmana domaćih.

Samo pet minuta kasnije Ovčina je ponovo bio u centru pažnje. Nakon odlične duge lopte Ovčina je izašao ispred golmana domaćih uspio ga je zaobići i šutirati, no jedan od defanzivaca Colerainea izbija loptu i spašava svoj tim.

Kazna za ove promašaje mostarskog kluba stigla je u 33. minuti iz prve ozbiljnije akcije domaćeg tima. Nakon jednog centaršuta s lijeve strane najviši u kaznenom prostoru bio je Shevlin koji glavom matira Bogdanovića za 1:0.

Ovaj gol malo je uzdrmao igrače Veleža kojima je trebalo nekoliko minuta da se ponovo vrate u meč. Velež je do kraja prvog dijela mogao do izjednačenja.

U 45. minuti odličnu šansu imao je Zajmović, ali golman Deane brani i ovaj udarac i ostaje 1:0 za Coleraine.

Drugo poluvrijeme su nešto bolje otvorili domaći koji su u 47. minuti imali zicer preko Shevlina, ali on na sreću sa svega nekoliko metara iz odlične prilike šutira pored gola Bogdanovića.

Nakon toga Rođeni su ponovo preuzeli incijativu na sredini terena. Prvu šansu u nastavku imao je Zajmović u 51. minuti koji sa vrha kaznenog prostora šutira pored gola.

Međutim, samo tri minute kasnije Velež je izjednačio. Nakon jedne kontre Radovac šalje loptu za Brandaa koji šutira, a lopta je zakačila jednog igrača domaćih i prevarila golmana Deana za 1:1.

Velež prijeti ponovo već u 56. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu domaćih pokušali su Vehabović, Brandao i na kraju Radovac, ali njihovi udarci su izblokirani.

Desetak minuta kasnije u centru pažnje ponovo je Brandao koji fantastično šutira iz voleja sa nekih 15 metara, ali ovaj put lopta pogađa stativu.

Međutim, u 71. minuti nije bilo spasa za Coleraine. Ovaj put fantastičan pogodak za preokret Veleža postigao je Anđušić. On je ostao sam na 16 metara i sjajnim udarcem matira Deana za 2:1 i riješava pitanje putnika u drugo pretkolo.

U nastavku meča igrači Veleža su stali na loptu i bilo je jasno da Coleraine nema snage da napravi iznenađenje i vrati se u meč.

Na kraju Rođeni su zasluženo slavili u ovom dvomeču s ukupnih 4:2 i plasirali se u drugo pretkolo Konferencijske lige gdje ih očekuje okršaj protiv slavnog grčkog AEK-a.