Zrinjski slavio u velikom mostarskom derbiju, Velež ima za čime žaliti

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na stadionu Pod Bijelim brijegom u 26. kolu Wwin lige ekipu Veleža rezultatom 1:0 te su tako potvrdili vrlo dobru formu upisavši četvrti uzastopni ligaški trijumf.
Zrinjski je krenuo žestoko i veliku priliku odmah na otvaranju imao je Bilbija, ali je bio izblokiran. Već u devetoj minuti zatresla se mreža gostiju nakon centaršuta s lijeve strane. Šunjić je glavom spustio loptu, a Ćuže lagano pogodio za 1:0.

Nakon vodećeg gola nije bilo mnogo uzbuđenja te se igralo uglavnom između dva šesnaesterca, a tri minute prije odlaska na odmor Zrinjski je imao sreće. Guliashvili je odlično izveo slobodni udarac, ali je pogodio stativu.

Na otvaranju drugog poluvremena zatresla se i mreža Zrinjskog, ali je Čaićev pogodak poništen nakon signaliziranog ofsajda. Zrinjski je ponovo sreće imao u 69. minuti nakon sjajne akcije Veleža kada je još jednom stativa bila saveznik Plemića. Šutirao je Halilović.

Zrinjski je potom mirno priveo utakmicu kraju pa promjene rezultata od one iz devet minute susreta više nije bilo.

Aktuelni prvak BiH je i dalje na drugom mjestu prvenstva sa sedam bodova manje od lidera Borca, dok je Velež na trećoj poziciji.

U narednom kolu Zrinjski gostuje Slogi, dok Velež dočekuje Zvijezdu 09.