Antalya: Brkić u finalu!

Tomislav Brkić plasirao se u finale Futuresa u Turskoj savladavši danas prvog nosioca, Indijca Ramkumara Ramanathana, 247. na ATP listi, rezultatom 2:1 (6:4, 6:7(2), 6:2), nakon skoro tri sata velike borbe

Oslobođenje

Bio je to meč pun preokreta u kojem je Brkić 7 puta uzeo gem na servis protivnika, izgubivši pri tom 5 gemova na svoj servis, uz realizaciju prvog servisa od 59% (54/91). Naš igrač je imao priliku za pobjedu već u drugom setu, kada je, pri rezultatu 6:5 servirao za meč, ali je Indijac set odveo u tie-break i treći set. Međutim, u trećem setu Tomo je bio pribraniji i ostvario plasman u svoje 14 finale na Futures turnirima. Brkić je do sada osvojio 7 titula.

U finalu ga čeka Austrijanac, Dennis Novak (2. nosilac, 300.ATP) sa kojim se do sada nije susretao.