-TopSLIDEKošarkaSport

Anadolu Efes odbranio titulu prvaka Evrope!

Turski klub slavio u finalu

Košarkaši Anadolu Efesa večeras su u velikom finalu Eurolige pobijedili Real Madrid sa 58:57 i uspjeli su da odbrane titulu prvaka Evrope.

U beogradskoj Areni večeras smo gledali fantastičan meč Reala i Efesa, a na kraju je turski klub uspio da dođe do pobjede.

Od samog početka smo gledali izjednačen meč i bilo je već tada jasno da će se pitanje pobjednika rješavati tek u posljednjim sekundama.

Real je prvu dionicu vodio sa 15:14, a bolje su Kraljevi igrali i u drugoj četvrtini. Španski klub je na poluvrijeme uspio da ode sa prednošću od pet poena razlike (34:29).

Ipak, Efes je uspio da u nastavku dođe u egal. U meču u kojem nismo vidjeli mnogo poena kako se očekivalo nije falilo uzbuđenja i varnica na parketu što jedna ovakva utakmica samo može da ponudi.

Efes je u posljednjoj četvrtini uspio da preokrene i to na krilima Vase Micića koji je odigrao nevjerovatan meč.

Micić je pogodio nekoliko trojki koje su ostavile Efes u životu i odgovorio je najbolje na poene Sergija Llulla s druge strane. U posljednjoj minuti Gabriel Deck pogađa trojku za 53:53, ali u narednom napadu Micić fantastično pogađa za 56:53.

Pleiss nakon toga pogađa za 58:55 i Real je imao napad za produžetke. No, Kraljevi su jako loše sve to izveli, a na kraju je Llull samo uspio da pogodi za 58:57 što nije bilo dovoljno da Real izbori produžetke.

Vremena na semaforu više nije bilo, te je Efes slavio na kraju sa 58:57 i uspio je da odbrani titulu prvaka Evrope.

Najefikasniji bio je Micić sa 23 poena, a istakao se i Pleiss sa 19 poena u ekipi Efesa. Kod Reala najbolji je bio večeras Tavares sa 14 poena, 11 skokova i jednom asistencijom.