Dinamo izgubio od sjajnog Salzburga, Dedić još jednom odigrao odličnih 90 minuta

Nogometaši Salzburga pobijedili su Dinamo u meču 3. kola grupne faze Lige prvaka rezultatom 1:0, a za tim iz Austrije svih 90 minuta odigrao je bh. reprezentativac Amar Dedić i još jednom je odigrao odličan susret.

U prvom poluvremenu Salzburg je bio tim koji je u potpunosti kontrolisao igru i bio je znatno bolji tim, ali nisu uspjeli probiti odbranu Modrih i prvi dio susreta je završen bez pogodaka.

U istom ritmu nogometaši Salzburga su nastavili igrati i drugo poluvrijeme, prvu šansu imali su u 55. minuti kada je Šeško glavom promašio priliku da svom timu donese prednost, no do zasluženog vodstva ipak su stigli u 71. minuti.

Moharrami (Dinamo) je napravio prekršaj, sudija Treimanis pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Okafor koji golmana Livakovića šalje u jednu, loptu u drugu stranu.

Dinamo je nakon toga počeo igrati nešto ofanzivnije, imali su Modri u finišu meča dobru šansu preko Drmića da dođu do poravnanja, ali je golman Salzburga sjajno odbranio. U 95. minuti Drmić postiže gol za 1:1, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je Salzburg došao do pobjede.

Salzburg nakon ovog kola ima pet osvojenih bodova iz tri odigrana meča i prvi je na tabeli, drugi je Milan koji ima četiri boda, Dinamo je treći s tri boda i posljednji je Chelsea koji ima samo jedan bod. U drugom meču ove grupe večeras se na Stamford Bridgeu sastaju Chelsea i Milan.