Amel Tuka pobijedio na mitingu u Dortmundu i ispunio sva očekivanja koja je imao

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka pobijedio je u utrci na 800 metara u Dortmundu, a u sklopu takmičenja koja se održavaju u dvorani.

Tuki je u ovoj utrci cilj bio trčati s vremenom ispod 1:48, a na kraju je u tome i uspio te uz pobjedu, nema sumnje da će biti vrlo zadovoljan ostvarenim rezultatom.

Naš atletičar je kroz cilj prošao s vremenom 1.47.02, a to mu ujedno i najbolje vrijeme koje je istrčao ove sezone, koja je doduše još uvijek na početku. Ujedno je i postavio rekord mitinga za pet stotinki.

Podsjećamo, Tuka je na prvoj utrci sezone dvoranskog mitinga osvojio drugo mjesto s vremenom 1:48,09, a to se održalo na Czech Indoor Gala mitingu u Ostravi.

Tuki je miting dočekao nakon petosedmičnih priprema u Južnoafričkoj Republici.

Njegov lični rekord u dvorani iznosi 1:45.95, a ostvario ga je u Madridu 2021. godine. Norma za Evropsko dvoransko prvenstvo u Istanbulu, koje će se održati od 2. do 5. marta, je 1:46.75.